YANGIN EĞİTİMLERİYLE ÖĞRENCİ, PERSONEL VE VATANDAŞLAR BİLİNÇLENİYOR - Hatay Gazetesi

YANGIN EĞİTİMLERİYLE ÖĞRENCİ, PERSONEL VE VATANDAŞLAR BİLİNÇLENİYOR

  • Eklenme Tarihi :13.05.2024 | 10:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

YANGIN EĞİTİMLERİYLE ÖĞRENCİ, PERSONEL VE VATANDAŞLAR BİLİNÇLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminin gelişiyle beraber yangın olaylarının artma ihtimaline karşı başlatmış olduğu yangın güvenliği eğitimlerine devam ediyor.

 

HBB İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı uzman personeller, yangın güvenliği konusunda verdiği eğitimlerle konteyner kent, okul ve öğrenci yurtlarında bulunan görevli, öğrenci ve vatandaşları bilinçlendiriyor.

İskenderun’da özel bir okul ve Antakya Fatih Geçici Konaklama Merkezinde yapılan eğitim çalışmaları kapsamında yangın ve yangından korunma yöntemleriyle alakalı bilgiler verilirken ayrıca olası bir yangın durumunda söndürme ekipmanlarının doğru kullanımı,  güvenli tahliye gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. Eğitim sonunda ise yangına müdahale tatbikatı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, yangından korunmanın en etkili yolunun bilinçlenmek olduğunu, acil durumlara karşı vatandaşların da en iyi seviyede hazırlıklı olmasını sağlamak amacıyla bu tür eğitim ve tatbikatların düzenli olarak yapılacağını ifade etti.

Haberin Videosu