Yakayı ele veren 5 hırsız tutuklandı - Hatay Gazetesi

Yakayı ele veren 5 hırsız tutuklandı

  • Eklenme Tarihi :16.11.2023 | 12:56
  • Muhabir :MEHMET EZER

Hatay’da bir okuldan televizyon çalan ve bir binadan doğalgaz borularını ve asansör kapılarını çalmaya çalışan hırsızlar suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 5 hırsız, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Yakayı ele veren 5 hırsız tutuklandı

Hatay Emniyet Müdürlüğü, ekipleri Kırıkhan’da hırsızları suçüstü yakaladı. Mimar Sinan Mahallesi’nde depremde hasar gören bir binadan doğalgaz borularını ve asansör kapısını çalmaya çalışan hırsızları, devriye atan polisler fark etti. M.P., İ.T. ve S.Ç. isimli şahısları yanlarında getirdikleri oksijen kaynağı takımı ve tüpleri ile birlikte yakalayan polis ekipleri şüphelileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 hırsız sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

OKULUN TELEVİZYONLARINI ÇALDILAR

Polis Kırıkhan’da meydana gelen hırsızlık olayını 24 saat geçmeden aydınlattı. Fatih Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Meslek Lisesi’ne gece giren hırsızlar okulda bulunan 3 televizyonu alarak kayıplara karıştılar. Televizyonların çalındığını sabah okula geldiklerinde fark eden okul yönetiminin ihbarı üzerine hırsızların peşine düşen Asayiş Şubesi ekipleri, 24 saat geçmeden hırsızlık olayını aydınlattı. Güvenlik kameralarının görüntülerini izleyen ekipler okula giren hırsızların R.A. ve S.S. olduğunu belirleyerek hırsızların kimliklerini tespit etti. R.A. ve S.S. evlerine düzenlenen operasyonla yakalandılar. Gözaltına alınan hırsızlar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.   

 

 

Haberin Videosu