SİLAHLI KAVGADA 2 KİŞİ ÖLDÜ

  • Eklenme Tarihi :21.09.2023 | 12:06
  • Muhabir :

Hatay'ın alacak verecek yüzünden iki grup arasında çıkan silahlı kavgada iki kişi hayatını kaybetti.

SİLAHLI KAVGADA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Olayla ilgili iki kişi yakalanarak gözaltına alınırken, bir kişininde yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

Olay Antakya’nın Karlısu mahallesinde buluştu. Aralarında alacak verecek davası bulunan T.C., M.K. ve M.G, ile A.K. ve A.Y. ile Karlısu Göletinde buluştu. İki gurup arasında çıkan sözlü tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. taraflardan T.C., M.K. ve M.G, ellerindeki tabancayla A.K. ve A.Y'ye ateş açtı. A.Y, olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda ağır yaralanan A.K. ise kaldırıldığı Kocaeli Konteyner Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra kaçan M.K. ve M.G. yakalanarak gözaltına alınırken, T.C.’yi yakalama çalışmaları sürüyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Hatay Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında, “19.09.2023 salı günü saat 15.15 sıralarında T.C. , M.K ve M.G isimli şahısların Karlisu Mahallesi Gölet Mevkii Karlisu Gölbaşı Aile Çay Bahçesine gelerek aralarındaki borç ilişkisi nedeniyle A.Y ve A.K isimli şahıslar ile tartışmış, tartışma esnasında tabanca ile ateş etmek suretiyle A.Y ve A.K 'yi vurmuşlardır. A.Y isimli şahıs olay yerinde, A.K isimli şahıs kaldırıldığı Kocaeli Sahra Hastanesinde vefat etmiştir.

Şüpheli şahısların yakalanması maksadıyla yapılan detaylı çalışmalar neticesinde M.K ve M.G isimli şahıslar yakalanmış, T.C isimli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Olayla ilgili detaylı tahkikat devam etmektedir.” dedi. (Haber Merkezi)