ŞENKÖY KUR’AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ DUALARLA ATILDI - Hatay Gazetesi

ŞENKÖY KUR’AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ DUALARLA ATILDI

  • Eklenme Tarihi :27.04.2024 | 12:52
  • Muhabir :MURAT MUTLU

ŞENKÖY KUR’AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ DUALARLA ATILDI

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’nde, Şenköy Yatılı Kur’an Kursu Mütevelli Heyeti ve Şenköy Mahalle Muhtarı Sait Döş’ün girişimleriyle projelendirilen 4-6 Yaş Kur’an Kursu inşaatının temeli okunan dua ve yapılan protokol konuşmalarının ardından temeli atıldı.

 

Şenköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kur’an Kursu temel atma törenine Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, HBB Muhtarlık Daire Başkanı Rüstem Bahadırlı, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri Ali yaylacı ve Nuri Volkan Şerifoğlu, Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hüseyin Kahraman, Şenköy Mahalle Muhtarı Sait Döş ve Şenköylüler katılım gösterdi. Temel atma törenine katılan Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı’ya Şenköylü gençler tarafından çiçek takdim edildi. 

MUHTAR DÖŞ: KUR’AN KURSU HİZMET BİNASI ŞENKÖYLÜLERE HAYIRLI OLSUN

Şenköy Mahallesi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Kur’an Kursu Temel Atma Törenine katılım gösterenlere yönelik bir konuşma yapan Şenköy Mahalle Muhtarı Sait Döş, “Şenköy’ümüzde yapılacak olan ve çocuklarımızın her zaman faydalanabileceği 4-6 Yaş Kur’an Kursu temel atma törenine hoş geldiniz. Şenköy Muhtarlığı olarak çocuklarımın en iyi şekilde eğitimlerini alması için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. İnşaat sürecinin tamamlanmasıyla birlikte hizmet binamızın açılışını yapmak bizlere nasip olur inşallah. Kur’an Kursu’nun yapılmasıyla ilgili desteklerini esirgemeyen Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve Yayladağı İlçe Müftülüğü başta olmak üzere katkı veren herkese teşekkür ediyor, Kur’an Kursu hizmet binasının mahallemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

KAYMAKAM YAZICI: KAYMAKAMLIK OLARAK HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ

Temel atma törenine katılarak bir konuşma yapan Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, “Kıymetli Şenköylü hemşerilerimiz, bizleri bu önemli ve anlamlı günde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Bu tarz yapılan çalışmalar toplumumuz ve gelecek nesiller için önemlidir. Hayırsever vasıtasıyla kendi imkanlarınızla böylesine güzel bir çalışma düşünüp hizmete kazandırdığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yayladağı Belediye Başkanımız Mehmet Yalçın gerekli olan katkıları yapıyor ve yapmaya da devam edecek. İnşaat aşamasında bizlere düşen bir görev olursa kaymakamlık olarak her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Camiler, okullar ve Kur’an Kurslarına verilecek olan katkılar insanların gerçek defterlerine Cenab-ı Allah tarafından katkı olarak dönecek. Rabbim bizlere hizmete açmayı da nasip etsin.” diye konuştu.

BAŞKAN YALÇIN: ŞENKÖY’DE TEMEL ATMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Törene katılım göstererek bir konuşma yapan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Bugün Şenköy Mahallemizde gerçekten önemli bir temel atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da öncülük ettiği 4-6 Yaş Kur’an Kursları gerçek manada her bölgemizde olması lazım. Eksikliklerini gördüğümüz bazı mahallelerimizde önceki yıllarda temelini atarak tamamladık. Bugün de Şenköy Mahallemizde temel atmanın mutluluğunu duyuyoruz. Kur’an Kursu Hizmet Binası için Mahalle Muhtarımız Sait Döş ile hayır sahipleri öncülük etti, bizler de Yayladağı Belediyesi olarak bu tür çalışmaları her zaman destekleyeceğiz. İnşaat süreci tamamlanana kadar her zaman kalan eksiklikleri bizler tamamlayacağız. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp açmayı da bizlere nasip etsin. Tekrardan katılım gösteren Kaymakamımız Halil Yazıcı’ya ve Kur’an Kursu’nun temelinin atılmasına vesile olan hayır sahipleri ile tüm Şenköylülere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

PROTOKOL ÜYELERİ TARAFINDAN TEMELİ ATILDI

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Şenköy Mahallesi’nde yapılacak olan 4-6 Yaş Kur’an Kursu Hizmet Binası’nın temeli Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, HBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Rüstem Bahadırlı, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri, Şenköy Mahalle Muhtarı Sait Döş ve Şenköylüler tarafından besmele çekilerek atıldı.

Haberin Videosu