SEN BİZİM YERİMİZDE OLSAN NE YAPARDIN? - Hatay Gazetesi

SEN BİZİM YERİMİZDE OLSAN NE YAPARDIN?

  • Eklenme Tarihi :12.06.2024 | 17:35
  • Muhabir :MURAT MUTLU

SEN BİZİM YERİMİZDE OLSAN NE YAPARDIN?

Antakya'nın Akasya, Aksaray ve Saraykent mahallelerinin prezerv alan kapsamına alınmasının ardından evleri hasarsız ve az hasarlı olan vatandaşların sağlam olan evlerinden çıkması için evlerine tebligat gönderilen bir vatandaş cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Sayın Cumhurbaşkanım, sen bizim yerimizde olsan ne yapardın?" dedi. 

6 Şubat 2023 tarihinde Hatay'da meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında  evleri hasarsız ve az hasarlı olan vatandaşların bir arada yaşadığı Akasya Aksaray ve Saraykent Mahallelerinin rezerv alan kapsamına alınmasının ardından yapılan uygulamanın iptal edilmesi için bir vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. 

Antakya'nın Saraykent Mahallesi'nde oturan depremde de bir vatandaş sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Yıllarca verilen bir emeğimizi depremde kaybetmedik ama şu anda devlet yetkilileri tarafından el konuluyor. Sayın Cumhurbaşkanım, sen bizim yerimizde olsan ne yapardın? Bunun bir açıklamasını istiyoruz sizden. Hak sahipliğine başvuruyorum, hak sahipliği yok! Biz burada 6 şubat'tan beri tozun ve toprağın içerisinde yıkık bir şehirde hayat mücadelesi veriyoruz. Şu ana kadar bizleri kimse sormadı, şu andan itibaren elimizdeki olanları bizden almak için mi Hatay'a Antakya'ya geldiniz? Sizlerden bu konu hakkında bir açıklama bekliyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Haberin Videosu