KONTEYNER KENTLERİ SU BASTI!

  • Eklenme Tarihi :02.10.2023 | 00:28
  • Muhabir :

MUHABİR: SELVİ KADIOĞLU

KONTEYNER KENTLERİ SU BASTI!

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından yaşamlarını sürdürmek için Türkiye’nin birçok şehrinden harekete geçerek Hataylı depremzedelere yapılan konteynerler bu gece yağan aşırı yağışların ardından sular altında kaldı.

 

Hatay’ın Antakya İlçesi’ne bağlı Alahan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü civarında yapılan Erzurum Yakutiye Belediyesi Yaşam Alanı’nda depremzedelerin kaldığı konteynerler yağan aşırı yağışların ardından sular altında kaldı. Yağışların olmadığı yaz aylarında sorun olmayan konteynerler kentlerin yapıldığı tek ve çift kişilik konteynerler, b gece yağan aşırı yağışlar sonrasında depremzedelere zor anlar yaşattı.

YAZIK DEĞİL Mİ BU İNSANLARA?

Konteyner kentlerde kalan depremzedeler kendi imkanlarıyla su taşkınlarını önlemeye çalışırken, yağan yağmur sonrasında konteynerde bulunan pencere ve tavanlardan içeriye su sızdı. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren depremzedeler, “6 Şubat’ta meydana gelen depremde hepimiz ailelerimizi ve yakınlarımızı kaybettik. Günlerce sokaklarda ve çadırlarda kaldık. Tam rahat ettik derken, şimdi de gelen rahmet ile konteynerlerimiz su almaya başladı. Hataylı depremzedelere yardım elini uzatanlardan bir kez daha Allah razı olsun. Fakat bunu suistimal eden firmaların hayırsever inanların duygularıyla oynayıp sırf sadece para almak için yaptıkları konteynerlerin nasıl yapıldığı ortada. Yazık değil mi bu insanlara? Yazık değil mi Türkiye’nin değişik yerlerinden yardım elini uzatan hayırsever insanlara? Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın.” diyerek konteyner firmalarına sitem ettiler. 

Haberin Videosu