İskenderun’da yakalanan 5 şahıstan 3’ü tutuklandı

  • Eklenme Tarihi :23.03.2024 | 09:35
  • Muhabir :MİTHAT KALAYCIOĞLU

İskenderun’da yakalanan 5 şahıstan 3’ü tutuklandı

HATAY’IN İskenderun ilçesinde çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalandı. Gözaltına alınan firarilerden 3’ü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanırken, 2’si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri aranan şahısların yakalanmasına yönelik yaptığı operasyonlarda Buluttepe Mahallesinde meydana gelen evden hırsızlık olayının şüphelisi K.Ç., Mustafa Kemal Mahallesinde meydana Açıktan Hırsızlık olayının şüphelileri H.H. ve Z.H. suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 altın kolye ucu, 2 adet Spiral ve  Doğal gaz Boruları ele geçirildi.

Yapılan operasyonlarda ayrıca, hakaret suçundan 7 bin 80 lira adli para cezası ile aranan M.K. ile Tehdit-Hakaret suçundan 2 ay 29 gün hapis cezası ile aranan İ.Ö yakalanarak gözaltına alındı. Firari şahıslar yapılan sağlık kontrollerinin ardından adli mercilere sevk edildi. Hakim önüne çıkartılan K.Ç., M.K. ve İ.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, H.H. ve Z.H. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

 

 

Haberin Videosu