HBB, KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI HIZLANDIRDI - Hatay Gazetesi

HBB, KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI HIZLANDIRDI

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 12:37
  • Muhabir :Haber Merkezi

HBB, KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI HIZLANDIRDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde gece mesaisiyle birlikte 15 ilçede temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toz, çamur ve çöplerin neden olduğu kirliliğin önüne geçmek için HBB İtfaiye Dairesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesiyle Park-Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı çalışmalarını koordineli olarak sürdürüyor.

HBB birimleri tarafından, şehirde daha temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefiyle şehrin ana arterlerindeki molozlar iş makineleriyle kaldırılarak yollar temizlendi ve yıkandı.

İl genelinde nüfusun yoğun olduğu bölgelerde her gün gündüz ve gece sulama araçlarıyla yıkama hizmeti sağlayan HBB, ticari alanlar ve kamusal alanlarda da düzenli olarak çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı daha temiz ve düzenli bir çevrede geçirmelerini sağlamak için HBB ekipleri; Bayram öncesi, yol süpürme araçlarıyla şehirdeki cadde, sokak ve alanlarla birlikte refüjleri de temizliyor.Yetkililer, şehir trafiğinin daha güvenli olmasını sağlamanın yanı sıra insan sağlığını tehdit edecek unsurları da ortadan kaldırmayı amaçladıklarını vurguladı.