HATAY VALİLİĞİNDE PROJE ÇALIŞMALARI

  • Eklenme Tarihi :13.11.2023 | 14:14
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY VALİLİĞİNDE PROJE ÇALIŞMALARI

HATAY Valisi Mustafa Masatlı, 6 ve 20 Şubat depremlerinde yıkılan Hatay Valiliği binasında incelemelerde bulundu . Yapılan restorasyon çalışmalarını da inceleyen Vali Masatlı çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, depremde büyük yıkıma uğrayan Hatay’da tarihi dokuyu yeniden ayağa kaldırmak için yapılan çalışmaları sık sık yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi alıyor. Bu çerçevede 6 Şubat ve 20 Şubat’ta meydana gelen depremlerde ağır hasar alan ve yarısı yıkılan Hatay Valiliği binasını ziyaret eden Vali Masatlı burada yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Tarihi Hatay Valiliği binasının özgün halinin korunacağını belirten Vali Masatlı, “Tarihi Hatay Valiliği binasının özgün taşları sökülecek ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra özgün malzemeler ile tekrar aslına uygun bir şekilde onarılacak.” Dedi.

 Şu anda Valilik binası çevresinde bulunan istinat duvarının yeniden yapıldığını belirten Vali Masatlı, “İstinat duvarının yapım çalışmaları devam ediyor. Tarihi yapıyla ilgili proje çalışmalarımızda devam ediyor.” diye konuştu.

Haberin Videosu