EVVEL NİSEN BAYRAMI KUTLANDI

  • Eklenme Tarihi :16.04.2022 | 00:46
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz’da geleneksel olarak düzenlenen 6. Bahar Etkinlikleri ve Evvel Nisen Bayramı kutlamalarına katıldı.

EVVEL NİSEN BAYRAMI KUTLANDI

Arsuz Belediyesi tarafından Çetillik Mahallesi semt pazarında düzenlenen bahar etkinliğinde, vatandaşların eğlenceli vakit geçirmesi adına yerel sanatçılardan oluşan mini konserler, çocuklar için palyaço ve sihirbazlık gösterileri düzenlendi.

Arsuz halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte kısa bir konuşma yapan Başkan Savaş, “Hatay’da her renk var. Her rengin bir bayramı var ve bayramlarımızı birlikte kutluyoruz. Bu bayramlar birlik ve beraberliğimiz huzur tohumları ekiyor. Biz burada bayramlarımızı birlikte kutlarken çok mutlu oluyoruz” dedi.

EVVEL NİSEN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Konuşmasının devamında bayramlar vesilesiyle huzur ve kardeşlik duygularının önemli seviyede güçlendiğine vurgu yapan Savaş, “Tüm hemşerilerimin Evvel Nisen Bayram’ını tebrik ediyorum. Bu bayram vesilesi ile içimizdeki huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygusunun zirveye çıkmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından HBB Başkanı Savaş, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve katılımcılar ile birlikte bayramın sembolü haline gelen yumurtaları tokuşturarak etkinliğin startını verdi.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve alkışlarla karşılanan Savaş, alandaki vatandaşların bayramını kutladı. (Haber Merkezi)

Haberin Videosu