EMNİYET’TEN POS TEFECİLERİNE BASKIN! 37 GÖZALTI

  • Eklenme Tarihi :22.09.2022 | 11:15
  • Muhabir :

Hatay'ın Antakya, Defne, İskenderun, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerinde MASAK raporlarına istinaden yaklaşık 3,2 milyar Türk Lirası para hareketliliği tespit eden Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları operasyonda 8 şüpheliyi yakaladı.

EMNİYET’TEN POS TEFECİLERİNE BASKIN! 37 GÖZALTI

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince tefecilik suçlarını önlemeye ve şüphelilerini tespit etmeye yönelik yapılan çalışmalarda kapsamında MASAK raporlarına istinaden yaklaşık 3,2 milyar Türk Lirası para hareketliliği tespit edilen ve “Pos Tefeciliği Suçu” işlediği değerlendirilen Antakya, Defne, İskenderun, Kırıkhan ve Reyhanlı’da 8 şüpheli ile birlikte toplamda 37 kişiyi ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Yapılan sorgulamaların ardından şu ana kadar 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

FARKLI ŞAHISLARA AİT 300 ADET KREDİ KARTI!

Şahısların ikametleri ve iş yerlerinde Vergi Dairesi Hesap Uzmanları eşliğinde yapılan aramalarda sahte tabelalarla işyeri görünümünde açılmış mekanlarda özel olarak hazırlanmış mekanik düzeneklerle konsol altına gizlenmiş halde bin 300 adet farklı şahıslara ait kredi kartı,  24 adet farklı işyeri ve şahıslara ait pos cihazı, 24 adet farklı işyeri ve şahıslara ait kaşe, 5 milyon 622 bin Türk Lirası değerinde farklı şahıslar adına düzenlenmiş 482 adet senet, 144 bin 600 Türk Lirası değerinde 16 adet çek, çok sayıda  pos cihazı çıktısı, 35 adet hesapların tutulduğu değerlendirilen not defteri ve ajanda, 87 bin 645 Türk Lirası, 3 bin 550 Dolar ve 4 bin Euro para, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 50 adet 9 mm tabanca mermisi ele geçirildi. 5 İlçede gerçekleştirilen operasyon sonrasında 37 şahıs şüpheli olarak ifadesi alınarak adli işlem yapıldığı bildirildi. (MUSTAFA SAĞLAM)

Haberin Videosu