Cinayet zanlısı 18 yıl sonra yakalandı - Hatay Gazetesi

Cinayet zanlısı 18 yıl sonra yakalandı

  • Eklenme Tarihi :05.04.2024 | 11:04
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

Cinayet zanlısı 18 yıl sonra yakalandı

Hatay’da bir kişiyi av tüfeğiyle öldürdükten sonra tam 18 yıldır polisten kaçan firari 5 ay süren çalışmanın ardından yakalandı. Gözaltına alınan firari şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

 

Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  18 yıl önce işlediği cinayetten sonra Suriye’ye kaçan ve yabancı uyruklu bir şahsa ait kimlikle tekrar Türkiye’ye dönen firari şahsı 5 aylık bir çalışmanın ardından yakaladı. Reyhanlı’nın Cumhuriyet Mahallesi’nde İ.Y. komşusu H.A.’yı av tüfeği ile vurarak öldürdü. Cinayetin hemen ardından Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısından Suriye’ye kaçan İ.Y., 4 yıl sonra yabancı bir şahsın kimlik kartı ile Türkiye’ye döndü. 

Türkiye’ye döndükten sonra Kırıkhan’a yerleşen firari şahıs, yaşanan depremden sonra Dağınık Evler Bölgesinde bulunan bir konteynerde yaşamaya başladı. Aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışma yapan Hatay Polisi 18 yıl önce H.A.’nin öldürülmesiyle ilgili şüpheli İ.Y.’nin izine rastladı. Yaklaşık 5 aylık çalışmanın ardından da tam 18 yıl sonra  İ.Y.’yi kaldığı konteynerde yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan firari şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yapılan araştırmalarda şahsın olaydan sonra Suriye’ye kaçtığı ve 4 yıl sonra Türkiye’ye dönerek yabancı uyruklu Ö.E. ismiyle geçici kimlik kartı çıkarttığı yaşamaya devam ettiği tespit edilmiştir.” denildi. (HÜSEYİN BAYRAKTAR)

Haberin Videosu