105 KURSTAN BİN 873 KURSİYER FAYDALANDI - Hatay Gazetesi

105 KURSTAN BİN 873 KURSİYER FAYDALANDI

  • Eklenme Tarihi :15.06.2024 | 12:44
  • Muhabir :Haber Merkezi

105 KURSTAN BİN 873 KURSİYER FAYDALANDI

Altınözü Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu çalışmaları kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. İlk olarak hizmet binasında sergi açılışı yapıldı. Kursiyerler tarafından üretilen tezhip, dikiş-nakış, halı dokuma, yöresel el sanatları, resim ve benzeri eserler sergilendi.

Altınözü Halk Eğitim Merkezi’nin yıl sonu etkinlikleri Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan program ile devam etti. Altınözü Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Doğruca’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan programda, kursiyerler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı, konser ve halk oyunları etkinlikleri gerçekleştirildi.

VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERİYORUZ

Müdür Doğruca, yaptığı konuşmada “Halk Eğitimi Merkezimiz Hayat Boyu Öğrenme kapsamında 75 alan ve 3 bin 745 kurs olmak üzere geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Altınözü Halk Eğitimi Merkezi olarak İlçemiz içinde ve dışında bulunan birçok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu işbirliği ile mesleki, sanat, spor, sağlık, kişisel gelişim, din eğitimi, yiyecek içecek hizmetleri ve birçok alanda açtığımız kurslarla ilçemizdeki vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Kurs açtığımız Merkezlerimiz Altınözü Halk Eğitimi Merkezi, Altınözü Belediyesi Kültür Evi, Boynuyoğun Geçici Barınma merkezi ve 49 Mahallemizdeki okullarımızdır. 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde 48 Mesleki, 57 genel kurs olmak üzere 105 kursumuz açılmıştır. Bu kurslarımızdan 1284 kadın, 589 erkek olmak üzere toplamda 1873 kursiyer faydalanmıştır.”

AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE DE HİZMET VERİYORUZ

“Bu eğitimlerde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Altınözü Halk Eğitim merkezimizde 2023 yılında başlattığımız atölye yenileme çalışmaları kapsamında tam donanımlı Modern 2 Adet konfeksiyon atölyesi (60 Makinalık) 1 Adet Nakış Atölyesi (12 Makinalık), 1 Adet Saç bakım ve Güzellik Salonu, 1 Adet bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Adet Kütüphane, 1 Adet Müzik Sınıfı ve 2 Adet çocuk oyun odası vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olup aktif olarak kullanılmaktadır Halk Eğitim Merkezimiz aynı zamanda Açık Ortaokul ve Açık Lise öğrencilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamda sistemimizde 547 açık ortaokul, 4353 açık lise öğrencisi bulunmaktadır.Hayat boyu öğrenme kapsamında 3745 kurstan mutlaka biri size uyar, Her zaman her yerde herkes için eğitim diyor sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

Altınözü Halk Eğitimi Merkezi’nin yıl sonu etkinliğine Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Altınözü Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Doğruca, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katılım gösterdi.