Strese iyi gelen taşlar

  • Yazar :Ömer ÖZTÜRK
  • Eklenme Tarihi :30.07.2022 09:47

Hayatımızda bir çok şeye inanırız. Son zamanlarda moda haline gelen taşların her biri ayrı bir önem taşıyor. Hangi taşların strese iyi geldiği konusunu sizler için araştırdık.

Takı dükkanlarında satılan bilekliklere dizili taşların aynı zamanda her birinin ayrı bir anlam taşıdığını da öğrendik. Kimi nazardan koruyor, kimi strese iyi geliyor. Renga renk taşlar hepsinin insanı rahatlatan bir yanı var. Günlük yaşamda ve iş hayatında birçok faktör stres seviyemizin yükselmesine neden oluyor. Bu durum mental ve fiziksel anlamda birçok sağlık probleminin de önünü açıyor ve bireylere büyük ölçüde zarar veriyor. Stres yönetimini sağlamak ve stresi azaltmak için birçok farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri olan ve eski çağlardan beri insanoğlunun yararlandığı bir yöntem olarak öne çıkan doğal taşların kullanımı da stresi büyük ölçüde azaltıyor. Strese iyi gelen 5 doğal taşı kalem aldım.

Siyah turmalin taşı, Ametist taşı, Pembe kuvarst taşı, Mavi Akik taşı ve sadalit taşı, bu taşların hepsi stres yönetiminde işe yarıyor.

Mesela Siyah Turmalin taşı, güçlü, iyileştirici ve koruyucu bir kristal olan ametist taşı doğal bir sakinleştirici olarak kabul ediliyor. Stresi ve gerginliği azaltmasıyla bilinen ametist taşı aynı zamanda ruh hali değişimlerine, anksiyeteye ve korkuya da iyi geliyor. Ruhu ve bedeni psişik saldırılara karşı koruyan ametist taşı, kötü rüyaların kişiden uzaklaştırılması için de tercih ediliyor.

Pembe Kuvarst taşı, duygusal ilişkiler nedeniyle yaşanan stres, endişe veya gerginliği azaltmak için kullanılan pembe kuvars taşı, negatif enerjileri kişiden uzaklaştırmasıyla ünlü bir doğal taş. Stres, kaygı ve endişe gibi duyguların şefkat, sevgi ve affetme gibi duygularla değişimini sağlayan pembe kuvars taşı, siyah turmalin taşı ile kullanıldığında ekstra etki gösteriyor.

Mavi akik taşı da, Mavi akik taşı, bir çakra taşı olarak zihnin gevşemesine ve sağlıklı düşünmesine olanak sağlıyor. Stres, korku ve iletişim çatışmalarını engelleyerek kişilerdeki stres, kaygı ve endişe seviyesini azaltan mavi akik taşının taşınması da oldukça kolay. Ayrıca mavi akik taşı diğer taşlarla birlikte kullanıldığında inanılmaz bir destekleyici olarak çıkıyor ve diğer taşların etkisini katlıyor.