TAM TERS BİR ÜLKEYİZ SURİYELİYİ GÖNDERİP ALMAYACAĞIMIZA, ALIP GÖNDERMİYORUZ.

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :27.04.2022 10:28

Önceki günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklama sonrasında içişleri bakanı Süleyman Soylu ilk defa bu konuda geri adım attı.

 

Yaklaşık 10 yıldır ülkemizde zorunlu misafir ettiğimiz Suriyeliler her bayram kapıları açılıp Suriye'de memleketlerine gidiyor akrabaları ile bayramlaşıp Bayram bitiminde geri Türkiye'ye dönüyorlardı.

Devlet Bahçeli'nin Suriyeliler ülkelerine rahatça gidebiliyorlarsa demek ki orada sıkıntılı bir durum yok Savaş ortamı yok o zaman dönmelerine de gerek yok diyerek net bir tavır sergilemesinin ardından, hemen akabinde İçişleri bakanı Süleyman Soylu kaos ortamı oluşmasın diye ve ortalığı yumuşatmak açısından zaten var olan toplumdaki Suriyeliler sıkıntısını bastırmak için tam ters bir açıklama yaptı bilerek mi bilmeden mi orası meçhul.

Süleyman Soylu bizim Suriyelileri ülkelerine bayramda göndermeme yetkimiz ve basiretimiz bulunmaktadır dedi.

Bunun üzerine gerek sosyal medyada gerek muhalefet partilerinin sözcüleri açıklamalara tepki gösterdi.

Tepkilerde Suriyelilerin gidişine değil gelişine engel olacaksın siz olayı tam yanlış anlamışsınız sayın Soylu.

Suriyelilerin gidişine Türk milleti niye hayır desin gelişine hayır diyorlar.

Üstelik ne oldu da 10 yıldır her bayram ülkelerine bayramlaşmaya giden Suriyeliler bu yıl gidemiyor, açıldı kapılar gitsinler kardeşim 1 hafta sonra gelmek istediklerine de kapı kapalı geçirmiyoruz dersiniz olur biter, hangi kanun hangi ülke size engel olacak.

Siz Suriye'ye geçişleri durdunuz, olayı tamamen yanlış anlamışsınız sizin göreviniz ülkede kaos çıkmasın diye Suriyeliler sokak ortasında insanımızı gasp etmesin tecavüz etmesin sokak kavgaları çıkarmasın diye Türkiye geçişleri durdurmanız gerekiyordu.

Bakınız ben buradan tekrar söylüyorum bunlar Suriye'ye gidebiliyorsa niye kapıları kapattık, yoksa dediğimiz gibi kısa adı BOP olan Büyük Ortadoğu projesi çerçevesinde mi kapıları kapattınız.

Öyle ya BOP'un gereği Batı savaşlı yıllar boyu alamadığı Türkiye'yi Suriyelilerin Türkiye'yi bu yolla işgal ederek kaos ortamı çıkarıp, olası bir iç savaşla içeriden çökertmek aynı anda dış komşu ülkelerin saldırılarıyla parçalamak amacını güdüyor.

Açın kapıları Suriyeli Ensar kardeşlerimiz gitsin ailelerini görsünler bir güzel yerleşsinler, geride gelmesinler kardeşim.

Suriye devlet başkanı Beşşar Esad bile Suriyeliler ülkesine geri gelmesi konusunda teminat verip hiçbir şey yapmayacağı konusunda söz veriyor.

Ülkelerinde bayramda 9-10 gün kalacak yerleri varsa artık sürekli de kalabilirler öyle değil mi.

Yeter artık Allah için, millet için, vatan için, ekonomimiz için açın kapıları gitsinler de geri gelmesinler istemiyoruz kardeşim daha bunu kaç kere dile getirelim.

Biz ırkçı faşist bir millet değiliz, öyle olmadığımız en basiti ile Hatayı mızdan örnek gösterilebilir, çeşitli dinlere mensup büyük mozaiğe sahip insanlarla yüzyıllardan beri kardeşçe yaşadığımız Hatay'da en basitinden emniyetin verdiği verilere göre son 10 yılda Suriyelilerin gelmesi ile  her türlü vakalarda artış oldu.

Tekrar söylüyoruz sayın Soylu, siz olayı yanlış anlamışsınız.

SURİYE'YE GEÇİŞLERİ DEĞİL,

TÜRKİYE'YE GEÇİŞLERİ

DURDURUN. ESEN KALIN....