TAKSİM'DEKİ PATLAMADA KİMLERİN PARMAĞI VAR...?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :16.11.2022 08:50

Önceki gün Türkiye'nin kalbi İstanbul'un göz bebeği ve en işlek caddesi olan Taksim'de kalabalığın en yoğun olduğu saatte ve tatil günü gerçekleştirilen özellikle seçilen bir mekanda yapılan bombalı saldırı Türkiye'ye açık bir tehdit.

 

Bombalı saldırının yapılması, bombacının yakalanması, olayın PKK tarafından gerçekleştirildiği açıklamasının hemen yapılması ve ardından PKK'nın ve Suriye'deki uzantısı YPG'nin olayın bizimle alakası yok demesi kafaları karıştırdı.

Hemen akabinde Zafer Partisi genel başkanı Prof. Dr. Ümit özdağ'ın yaptığı açıklamada Süleyman soylu'ya verilen bilgiler ile bendeki olay gerçekleşmeden önceki bilgiler uyuşmuyor aldığımız istihbaratlar çelişiyor demesi ikinci bir şok dalgası yarattı.

Akabinde İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun Amerika'nın saldırıyı kınaması ve başsağlığı dilemesini kabul etmiyoruz çünkü Amerika ve dış güçler PKK'yı YPG'yi destekliyor onlara silah yardımında bulunuyor deyip direkt Amerika'ya hedef göstermesi doğru ve yerinde bir açıklama.

Bu eldeki verilere kadar geldiğimiz nokta akla yatıyor, ama her ne hikmetse PKK kabuğuna çekilmiş 3 yıldır devam eden zeytin dalı operasyonu boyunca, onun da akabinde yaklaşık 2 yıldır yapılan ve sürekli devam eden pençe kilit operasyonu sürdüğü sürece başını kaldıramamış hareket kabiliyeti zayıflamış örgüte eleman bulamamış PKK Türkiye içinde böylesine büyük bir ses getirecek bombalı eyleme kalkışamamış PKK her nedense her seçim öncesi eyleme kalkıyor neden? sorulması gereken soru budur bence.

ANKARA GAR SALDIRISI

SEÇİM ÖNCESİ,

URFA PATLAMASI

SEÇİM ÖNCESİ,

BEŞİKTAŞ SALDIRISI

SEÇİM ÖNCESİ,

SON OLARAK TAKSİM SALDIRISI YİNE

SEÇİM ÖNCESİ,

NE KADAR TESADÜF DEĞİL Mİ?

AMA BEN TESADÜFLERE HİÇBİR ZAMAN İÇİN İNANMAM ÖZELLİKLE ARKA ARKAYA GELEN BU TESADÜFLERE BU KADAR TESADÜF OLAMAZ.

HER SEÇİM SÜRECİNE GİRİLDİĞİNDE BOMBALAR PATLIYOR SEÇİMLER BİTTİĞİNDE HER ŞEY SÜT LİMAN NİYE 20 YILDIR BÖYLE OLUYOR?

Olayı PKK üstlenmiyor YPG üstlenmiyor hiçbir terör örgütü üstlenmiyor üstelik bombacı avukat kimliği var ve Afrin'den Kaçak yollarla geçmiş hani Afrin Türkiye'nin kontrolündeydi?

Ümit Özdağ ve diğer siyasiler sınırlarımız yol geçen hanına döndü dediğinde yerdeki yürüyen karıncayı bile takip ediyoruz denildiğinde sosyal medyada minibüslerle otobüslerle Türkiye'nin göbeğine Kaçak yolcular indirilen görüntüler düştüğünde bunlar safsata diyenler şimdi nasıl cevap verecek acaba?

bu  patlamada PKK'nın işaret edilmesi bu katil terörist nasıl Afrinden geçiş yaptı hani kontrolümüzdeydi demek ki sınırlarımız güvenli değil bu söylem doğru.

Üstelik suç örgütü lideri ve daha 3 yıl öncesine kadar meydanları kan gölüne çeviririm diyen Sedat Peker'in 1 yıl öncesinden yaptığı açıklamalarda yayınladığı videolarda seçime üç dört ay kalasıya vatandaşlarımdan ricamdır, sakın sokaklara ve kalabalık yerlere çıkmayın bombalar patlatılacak kanlı eylemler yapılacak çünkü biz küsene kadar bunlarla beraberdik her seçim öncesi kaos ortamı yaratıyorduk bu seçimde aynısını yapacaklar demesi ve bombanın patladığı gece sosyal medya hesabında Türk halkına ben size dememiş miydim yine söylüyorum sakın kalabalık  yerlerden uzak durun bu işin arkası gelecek, seçime kadar bu eylemleri yaptıracaklar devam ettirecekler seçimden sonra her şeyi unutulacak demesi de tesadüfi olamaz.

Bir an önce yetkililerin stk'larla muhalefetle masaya oturup Suriyeliler ve diğer göçmenler konusunda köklü ve kalıcı bir çözüm üretmeleri bunların Türkiye dışına çıkarılması yönünde çalışmalar başlatması gerekir yoksa bu işin sonunu kimse hayır görmüyor.

MEDENİYET TOPLUMLARINDA OLDUĞU GİBİ BOMBALARIN PATLAMADIĞI KAVGALARIN OLMADIĞI SİYASİ ÇEKİŞMELERİN ÜSLUBUNCA YAPILDIĞI BİR TÜRKİYE HAYALİYLE.

ESEN KALIN...