SURİYELİLER GİDECEK, KANDİL YERLE BİR OLACAK

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :25.04.2022 09:51

3600- EYT ÇIKACAK REİS ÖYLE SEÇİME GİRECEK...

 Daha önceki köşe yazılarımda söylediğim gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suriyelileri gönderdiği takdirde kaybettiği oyları tekrardan kazanıp, Güven tazeleyerek AK Parti'nin oylarını artıracağını ve seçime böyle giderse kazanacağını söylemiştim haklı çıktım Suriyeliler konusunda.

Daha bir ay öncesine kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeli Ensar kardeşlerimizi biz kaldığımız sürece göndermeyeceğiz onlar önce Allah'ın sonra bizim misafirimiz dir demesinden 1 ay sonra ne oldu da birden fikir değiştirdi sizce.

İki gün önce Cumhur ittifakı'nın diğer ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin,

SURİYELİLER BAYRAMLARDA ÜLKELERİNE RAHATÇA GİDEBİLİYORLAR SA DEMEK Kİ SORUN YOK GERİ GELMESİNLER demesinin ardından hemen bir açıklama gereği duyan İçişleri bakanı Süleyman Soylu bu konunun altında ezilmemek için Suriyelilerin bayramlarda Suriyeye gidebildiğini Türkiye olarak döndüklerinde girişlerinin yapılamayacağını söyledi fakat geri almayacağız ve alacağız da demedi.

Hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükelçilerle yaptığı iftar programında yaklaşık 10 yıldır ülkemizde misafir olarak ağırladığımız Suriyeli Ensar kardeşlerimiz hakkında onları gönderebiliriz açıklamasında bulundu.

Erdoğan ilk kez Suriyelileri gönderme gayreti içerisinde olduklarını onunla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek bir nebze olsun Türk halkının nabzını diri tutmaya çalıştı.

Dedim ya daha önce birkaç kez köşemde belirtmiştim, Suriyeliler konusunda kardeşim biz ırkçı değiliz faşist değiliz, hayatta yabancı düşmanlığı yapmıyoruz.

Biz yurtta sulh cihanda sulh ilkesini benimsemiş, Savaş en son çare dir diyen Atatürk'ün çocuklarıyız toprağımıza göz dikmedikten sonra herkesle barış içerisinde yaşamayı ilke edinmişizdir.

10 yıl önce olan bir savaş sonucu ülkemize sığınanlara kucak açtık ama kucağımızdan kalkmadılar neredeyse bizi yerimizden kaldırıp onlar bizi kucağına oturtacak.

Kardeşim sürekli söyledik durduk misafirlik 10 yıl sürmez bu bir proje bunları buraya yerleştirip aynı İsrail'in Filistin'i işgal etmesi gibi BOP projesinin bir parçasıdır diye diye  dilimizde tüy bitti.

Herhalde şimdi AK Parti kurmayları  gerçeği görmüş olacaklar ki özellikle de son aylarda Suriyelilerin yaptığı taşkınlıklar zaten varolan Suriyeli mülteciler konusundaki rahatsızlığı hat safhaya çıkarmış durumda o yüzden bunların gönderilmesi konusunda bir açıklama yapmaya gereği duyulmuş ve kaybolan millet ittifakı'na giden oyları geri çevirmek babında böyle bir yol haritası izlenecek gibi duruyor.

Yalnız şunu da üzerine basa basa söylememiz gerekiyor, her seçimde olduğu gibi Suriyelilerin gitmesi konusunda vaat verilmesi, ve yahutta 300 - 500 bin kişinin değil en aşağı şimdiden başlayarak ülkemizde bulunan 8 milyonun en aşağı 6 milyonu gönderirsin ki halk sana inansın, göstermelik üç beş kişiyi otobüse bindirip gönderirsen işin yine zor halk artık yemiyor.

Daha önceki köşelerimde söylediğim gibi,

REİS KAYBEDECEĞİ SEÇİME GİRMEZ.

Bakınız kandil'e operasyon başladı. Yıllardır başımıza bela olan PKK'nın yuvası ocağı olan kandili PKK'nın başına yıkacak kahraman Türk askerimiz inşallah Allah yardımcıları olsun.

Ardından hemen 3600 ek göstergeler tüm memurlara verilecek, akabinde EYT lilerin işleri çözülecek.

Sonrasında belediyelerde ve bazı kamu kuruluşlarında şu anda sürekli işçi olarak çalışan yaklaşık 1.5 milyon çalışana devlet kadrosu verilecek.

Bütün bunları yaptıktan sonra üzerine basa basa söylüyoruz Türkiye'nin dayanacak hali kalmadı ekonomik burhan'da ve

SONBAHARDA BASKIN BİR SEÇİM VAR.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve kurmay ekibi her şeyin farkında özellikle şu Yaz aylarının gelmesini bekliyorlar hem Enerji sarfiyatında düşüş olacak, hem de havaların ısınmasıyla yazlık sebze meyve fiyatlarındaki düşüşle yaz enflasyon düşük çıkacak bu dediklerimde yapıldıktan sonra tam bir seçim havası oluşturulacak ondan sonra haydi buyurun seçime diyecekler.

SON KEZ TEKRAR SÖYLÜYORUZ.

SURİYELİLER GİTMEZSE REİSİN SEÇİMİ KAZANMASI ÇOK ZOR.

EN ÖNCELİK SURİYELİLERİN GÖNDERİLMESİ.

ESEN KALIN...