SÖYLEMİŞTİK TÜRK TOPLUMU İYİ DEĞİL DİYE HER GÜN BİR VAHŞET VAR..

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :05.10.2022 09:33

 

Gün geçmiyor ki haber kanallarına bir vahşet haberi düşmesin, ya sokak ortasında insanlar birbirlerini doğuruyor ya kadın cinayetleri ya da vahşetin her türlüsünü görmekten insanlara gına geldi.

Geçen hafta İstanbulda ortasında güpe gündüz yapılan saldırılarda silahlar çekiliyor insanlar birbirlerini bıçakla doğuruyor delik deşik ediyor, ardından yine Bağcılar'dan bir kan donduran görüntüler sosyal medyaya düştü psikolojik hasta olan bir vatandaş öz annesinin kafasını keserek balkondan sokağın ortasına fırlattı sonrasında da  annesi ile birlikte yaşadığı evi ateşe verdi.

Daha vahşet haberi okunurken 3 saat geçmeden Gaziantep'te bir evin dondurucusunda 3 yaşındaki bir bebeğin önce işkence edilerek öldürülüp derin dondurucuda saklandığı ortaya çıktı.

Arkasından istedikleri parçayı sözlerini bilmediği için söyleyemeyeceğini belirten küçük bir kızı olan genç bir müzisyeni bira şişesi ve kırık bardaktan vahşice katleden üstelik bakanlık görevlisi olan yani kamuda üst düzeyde çalışan bir devlet görevlisinin böyle bir vahşet yaşatması insanları dehşete düşürüyor.

Bu vahşilikler normal bir insanın yapacağı şeyler değil tabii ki eskiden esrar uyuşturucu içenlere kötü gözle bakılırdı şimdi sentetik hap çıkmış çok ucuz olması dolayısıyla çok da tehlikeli esrar ve eroine para yetiştiremeyen müptelalar evlerindeki kap kacakları satmaya başlayınca en ucuzundan sentetik hap kullanıyorlar.

Şeker, kristal adı verilen bu sentetik hapları kullananlar o anda yanında annesi babası eşi çocukları yani kısacası en sevdikleri bile olsa ne yaptıklarını bilmedikleri için o an tam bir canavara dönüşüyorlar sağa sola verdikleri zararı daha sonra kendilerine geldiklerinde anlıyorlar ama vahşet çoktan bitmiş oluyor.

Türkiye bu minvalde toplum olarak çok iyi değil maneviyattan uzaklaşmış daha çok maddiyata dayalı bir hayat sürmeyi kendine ilke edinmiş, zaten yaşanan ekonomik kriz ve pandemi süreci de insanları bu duruma getirdi.

Tabii ki her şeyi maddiyata bağlamak doğru değil ama insanlar parasız kalınca maneviyatı da zayıf olunca ister istemez her türlü kötülükler yapılıyor.

Dikkat edin bu tip olaylarda anne baba bugüne kadar ya çocuğunun madde kullandığından haberi olmuyor, ya da bunu kabullenip elinde avucunda ne varsa çocuğuna veriyor madde alması için.

Ama para bir yerde bittiği zaman işte o zaman o genç para bulamayınca anne babasına o da olmadı yakın akrabalarına daha da olmadı sokağa çıkıp insanlara saldırıyorlar.

Türkiye'nin hastanelerde diğer hastalıklardan daha çok psikiyatri servislerinin sayılarını daha çok arttırarak insanların bu yöndeki tedavilerine daha çok ağırlık verilmelidir.

Çünkü gitgide Türkiye büyük bir bataklığın içine saplanıyor uyuşturucu trafiğinin geçiş köprüsü olarak görülen Türkiye'de son 20 yıldır uyuşturucu ve uyuşturucu madde kullanımı çocuk yaşlara düştü maalesef eskiden gençler kullanıyordu.

Bu ortamda bu vahşet haberlerine daha çok yaşamamak için gerek toplum destekli polislerin, gerekse devlette kaydı bulunan veya bulunmayan psikolojik rahatsızlıkları bulunanların veya tedaviye ihtiyaç olanların bir an önce psikiyatri servislerinden veya hatta kadın ve çocuk sığınma evleri gibi bu tip hastalar için de çevresi korumaklı hastane değil de içinde tedavisi yapılabilen korunma evlerinin sayısı çoğaltılabilse emin olun çoğu ebeveyn buraya seve seve gönderecek çünkü insanlar kendi evlerinde adeta cehennemi yaşıyorlar.

Vahşet haberlerinin yaşanmadığı, insanların birbirleriyle sevgiyle kucaklaştığı daha yaşanır bir dünya için,

ESEN KALIN...