SİYASET KIBLELERİNİ DEĞİŞTİRDİ ERDOĞAN VE BAHÇELİ CEMEVİNE, KILIÇDAROĞLU ABD'YE VE BAŞÖRTÜSÜNE....

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :19.10.2022 09:42

Genel seçimler yaklaşırken siyaset kazanı iyice kaynamaya başladı hatta o kadar çok kaynıyor ki adeta Kazan taştı niye diyecek olursanız iki ittifakta tarihinde görülmemiş şekilde kıblelerini değiştirmeye başladı.

 

Cumhur ittifakının kıblesi Alevi vatandaşlara yönelik cemevleri projesi olurken, Millet ittifakının kıblesi de başörtülü bacılarımız ve ABD oldu.

Çok değil bir sene öncesine kadar öyle bir şey olacağını söyleseler kimse inanmazdı öyle değil mi ama siyaset bu adı üstünde çıkar ve menfaat sağlama uğruna insanlar kıblelerini bile değiştirebiliyor.

Sahi insanın kıblesi neresidir namaz kıldığı, ibadet ettiği, kendince kutsal saydığı yöndür öyle değil mi?

Ama siyasetçinin kıblesi olmaz menfaatinin olduğu yeri kıblesidir hemencecik menfaatine yani o anki kıblesine döner.

Cumhur ittifakı üyelerinden AK Parti,

ALEVİ-BEKTAŞİ KÜLTÜR VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI,

Kurma kararı alırken 4 cemevinin açılışı yapıldı 76 cemevinin de temelleri atıldı.

Cumhur ittifakı bu anlamda Alevi Bektaşi vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinleyip beklentilerini ve isteklerini tespit edip bu sorunları belediyeler ve valilikler kanalı ile çözmeye çalışırken, kurulacak olan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi başkanlığı bünyesinde inanç ve kanaat önderlerine bu başkanlık çerçevesinde kadrolar verilecek, kadro alan kanaat önderlerine Devlet maaş bağlayacak, kira ödeyen yerlerin ücretini devlet karşılayacak gibi vaatler verilirken, Cumhur ittifakının diğer ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli de hemen atağa geçti.

Alevi açılımının hemen akabinde bir açıklama yapan Devlet Bahçeli Alevi kardeşlerimiz için kutsal sayılan cemevi gerçeğinin siyasi kaygılardan uzak, cami-cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden olduğu gibi kabul edilmesi gerektiğini ifade ederken,

"ALEVİ KARDEŞLERİMİZ CEMEVİNİ İBADETHANE GÖRÜYORSA Kİ ÖYLEDİR,

BİZE DÜŞEN BUNA SAYGI DUYMAK PEŞİN HÜKÜMLERİN AMBARGOSUNDAN KURTULARAK YAPICI BİR TAVIR ALMAKTIR.

KİMİN NEREDE VE NASIL İBADET EDECEĞİNİN YAZILI BİR KURALI BAĞLAYICI BİR HÜKMÜ GENEL GEÇER BİR İLKESİ YOKTUR"

diyerek son noktayı koydu.

Cumhur ittifakında hal böyleyken diğer bir ittifak olan Millet ittifakı daha önce başlatmış olduğu başörtülü bacılarımızın ve önceki dönemlerde eziyet zulüm ve baskı sonucu mağdur olan insanlarımızla helalleşmenin ardından kıblesini hemen ABD'ye çevirdi daha doğrusu çevirmek zorunda kaldı daha önceki hükümetlerin ve AK Parti'nin iktidara gelmesi gibi herkesin de bildiği üzere başbakanlığın yolu Amerika'dan geçer.

Dediğimiz gibi önce 28 Şubat sürecinde mağdur edilen başörtülü dindar bacılarımızın helalliğini almak için uğraşan ve il il gezip daha önceki yapılan yanlışların hatalı olduğunu bunu söylemenin bile büyük bir erdemliğini gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Cumhur ittifakı gibi oy devşirmiyor ise ne mutlu yok oy devşirmek için yapıyorsa kimse kimsenin seçmenini kandıramaz.

Öte yandan geçen hafta ABD'ye giden Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi görüşmelerde bulundu, bunu da bir yıl önce söyleseydiniz size kargalar bile gülerdi öyle değil mi?

CHP NİRE, ABD NİRE?

NE ALAKASI VAR CHP İLE AMERİKA'NIN BİRBİRLERİNİN GÖLGESİNE KURŞUN SIKANLAR ŞİMDİ NİYE GÖRÜŞÜYOR?

Kılıçdaroğlu'nun ABD görüşmesine yandaş medya hemen Kulp uydurdu,

KILIÇDAROĞLU NEYİN PAZARLIĞINI YAPTI 8 SAAT KİMİNLE GİZLİ GÖRÜŞTÜ İKTİDARA GELMEK İÇİN NE VAATLERDE BULUNUYOR?

Yandaş medya yine kendi çukurunda boğuldu karşı tarafın yani Millet ittifakının yandaş medyası bu sefer karşı taarruza geçti,

HAAA DEMEK AK PARTİ'DE HÜKÜMET OLMADAN ÖNCE ABD'YE GİTTİ VAATLERDE BULUNDU AKP'Yİ DE ABD İKTİDARA GETİRDİ DEMEK.

İki taraf da iktidarın yolunun ABD'den geçtiğini kendi elleriyle ve dilleriyle onaylamış oldular maalesef kaçacak yerleri kalmadı tabii bunu Millet de biliyor.

Ne diyelim siyaset böyle birşey partiler birgün biriyle ertesi gün, ayrılıp olmaz hakareti yaptığı diğer partiyle ittifak yapıyor, işin garibi biz seçmene de başka aday sunmuyorlar mecburen iki adaydan birine vermek zorunda kalıyorsun.

ESEN KALIN...