SITKI SÖNMEZ EN DOĞRU TERCİH

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :11.10.2022 09:35

Hatay Eğitim ve araştırma hastanesi başhekimliği görevine yılların tecrübeli doktoru Sıtkı Sönmez getirildi.

 

Başhekim Prof. Dr. Yunus doğramacıdan boşalan göreve getirilen Sıtkı Sönmez görevine başladı hayırlı uğurlu olsun başarılarının devamını diliyoruz.

Doktor Sıtkı sönmez'in başhekimliğe getirilmesi adeta tam bir nokta atışı özellikle sağlıkçılara yapılan sağlıkta şiddet haberlerinin ardından ve mesleği bırakan sağlıkçılar haberlerine inat işini severek aşkla yapan doktor Sıtkı Sönmez Antakya'ya mal olmuş birisi tüm hastalar ve hasta yakınları onu seviyor gösterdiği güler yüzlü ve sıcak ilgiden dolayı hastalar ondan oldukça memnun.

Sıtkı sönmez'in başhekimliğe getirilmesi kamuoyunda olumlu tepkiler verirken sönmez'in mütevazi kişiliği sıcakkanlılığı insanlara güler yüzlü davranması onu buraya fazlasıyla taşımıştır.

Özellikle son 3 yıldır yaşanan pandemi sürecinde ve sağlıkta şiddet haberlerinin çok yoğun yaşandığı öyle bir süreçte doktor Sıtkı Sönmez gibi bir ismin başhekimliğe getirilmesi yerinde bir uygulama olmuş.

Kendisini yıllardır tanırız biliriz her şeyine kefiliz kendisi ve ailesi her zaman kendilerini hastalara adamış ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlardır.

Görevine böylesine aşık böylesine layıkıyla yapan her konuda devlet terbiyesi almış liyakat sahibi kurum yetkililerinin göreve getirilmesi her kesim tarafından olumlu karşılanır.

Doktor Sıtkı bey Allah yolunuzu açık etsin, sağlık hizmeti çok kutsal ve son nefesine kadar verilecek bir hizmet onun için sizin gibi şerefli namuslu çalışanlara her zaman bu ülkede ihtiyaç olmuştur.

Yeni başhekimimize Yeni görevinde başarılar dilerken, sağlıkta şiddetin olmadığı, sağlıkçıların yurt dışına kaçmak zorunda kalmadıkları,kendi memleketinde özgürce mesleklerini icra edecekleri, insanlığa daha faydalı, sosyal haklarının ödendiği daha yaşanabilir bir Türkiye temennisinde bulunuyorum.

ESEN KALIN...