SEDAT PEKER HAKLI ÇIKTI

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :09.08.2022 12:27

 

CEM EVLERİNE PLANLI SALDIRILAR BAŞLADI

Müslümanlar için en büyük aylardan biri olan Muharrem ayı içerisinde her ne hikmetse dini bakımdan kutsal sayılan mekanlara saldırılar başlıyor.

 

Birileri Alevi vatandaşlarımızın üzerinden provokasyon yapmayı tarihte olduğu gibi dün de yaptıkları gibi bugün de yapmaya devam ediyorlar.

Her zaman olduğu gibi Türkiye'yi karıştırmaya yönelik olan bu faaliyetlerde İstanbul'da 3 noktada bulunan cemevlerine saldırılarda Kartal cemevi başkanı Selami Sarıtaş saldırıya uğradı.

Hatırlanacağı üzere bir zamanlar miting meydanlarında Parti yandaşı olan daha sonra suç örgütü lideri ilan edilen Sedat Peker'in sürekli üzerine basa basa Aleviler üzerinden cemevlerine saldırılar olacağını belirtmişti.

Sosyal medyada attığı tweetlerle gündeme gelen Sedat Peker niye sürekli kendisine cemevlerine saldırıları gündemine taşıyorsun diyenlere cevaben özellikle Susurluk davası kahramanlarından Mehmet ağar ve milletvekili oğlunun bu konuda girişimlerde bulunacağını seçimlere yakın Alevilerin yoğunlukta olunduğu mahallelerde bulunan cemevlerine çirkin saldırıların yapılacağını vatandaşların bu konuda özellikle sakin ve uyanık olmaları gerektiğini dile getiriyordu.

Anlaşılan Sedat Peker yine haklı çıktı çünkü daha öncesinde onlarla beraber olduğunda yandaş olduğunda oy istemeye gittiğinde bu tip olayların yapılacağını onun da önünde konuşulmuş ki kararlar alınmış ki şimdi düğmeye basıldı.

Yıllardır Irak'ta İran'da ve Müslümanların yoğun yaşadığı topraklarda dini bakımdan kutsal sayılan yerlere her zaman camilere cemevlerine bombalı intihar saldırıları  düzenleniyor.

Ülkemizde de bir süre seçim aralarında nedense hiçbir şey yok ne hikmetse seçimler geleceği zaman ya Kürt kimliği üzerinden doğuda ya da alevi kimliği üzerinden cemevlerine bilinçli ve örgütlü bir şekilde çirkin saldırılar düzenleniyor.

Her seçim öncesi bir kirli el devreye girip özellikle Türkiye'nin bu iki yarasını kaşımaya devam ediyor ortada hiçbir sorun sıkıntı yok iken gerek Kürt kardeşlerimiz gerek Alevi kardeşlerimizle dostluk Barış kardeşlik içerisinde yaşayıp giderken birileri kaos yaratıp bu kaostan beslenmeye çalışıyor.

Her ne Hikmetse çıkarılan bu kaostan seçimi kazananlar nemalanıyor yani bu kaos muhalefet partisine değil iktidar partisinin işine yarıyor ne garip değil mi?

Seçim bitiyor hiçbir şey yokmuş gibi seçime kadar hiçbir olay vuku bulmuyor bulmasın zaten istemiyoruz da ama neden her seçim öncesi bir yerlerde bombalar patlıyor şehitler veriyoruz dini sayılan ibadethaneler bombalanıyor taşkınlıklar yapılıyor bundan her kim besleniyorsa Allah belasını versin.

Bu topraklarda yüzyıllardır barış içerisinde yaşamış olan bizleri bölmeye ayrıştırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir her ne kadar içimizde de ayrıştırıcı dil kullananlar varsa da onların dilini kesip atmayı biliriz. ESEN KALIN...