SABİT COŞKUN'UN İSTİFASINDA SADULLAH ERGİN'İN ROLÜ NE ?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :03.11.2022 16:03

AK Parti ile yolları ayrılan ve iki parti kuran bazı bürokrat ve siyasiler ve eski vekilleri Ali Babacan'ın kurduğu Deva partisine giderken, bazıları da Ahmet Davutoğlu'nun arkasından Gelecek partisine üye olarak siyasi hayatlarını devam ettirmeye başladılar.

 

Bu minvalde Deva partisinin Antakya'daki baş temsilcisi olarak bilinen ve AK parti'de 3 dönem milletvekilliği yapıp Adalet bakanlığı'na  kadar yükselen ve o dönemde AK parti'de ve Tayyip Erdoğan'ın yanında ki en önemli 3 adamdan biri olan Sadullah Ergin ilçeleri gezerek eski ahbaplarla dolaşarak yeni kurulan partisini tanıtmaya çalıştı destek gördüğü görmedi onu bilemeyiz seçimler gösterecek.

 2 yıldır partinin kurucu il başkanlığını Antakya'nın saygın, dürüst iş ve siyaset adamı Sabit Coşkun'a teslim eden Sadullah Ergin'in bu istifada rolü nedir?

Ak Parti'nin kuruluşundan bu yana 20 yıldır omuz omuza mücadele eden Sadullah Ergin ve Sabit Coşkun'un arasına kara kedi mı girdi yoksa siyasette adam harcamak moda oldu.

Siyasette iyi insanların işi zor, merkezden gelen iki satır yazıyla alındım bende bağlı bulunduğum görevimden ve partimden istifa ediyorum diyerek kendine destek veren sevenlerine helallik isteyerek ayrılan Sabit Coşkun'u memlekette bilmeyen yoktur, adam gibi adam, hayırsever, herkesin işine koşar, herkese yardım edip işini halletmeye çalışır, böyle temiz bir adamı da küstürmeyin ve kardeşim.

Sadullah Ergin'in bu istifada rolü var mı yok mu bilinmez ama her ne olursa olsun Sabit Coşkun'a sahip çıkması gerekiyordu, yıllarca beraber siyasette yol yürüdüğünüz size çevre edindiren sürekli toplantılar düzenleyen etrafınızdaki sağlam birkaç kişiden biri olan bu tür insanları küstürmemeniz gerekir yoksa siz de bağlı bulunduğunuz partiler de daha önceki partiler gibi siyasetin tozlu taraflarında çürüyüp gidersiniz.

AK parti'den ayrılarak bir yola çıktınız bu yolda adam değiştirmeye veya satmaya niye ihtiyaç duyarsınız ve üstelik memleketli olmayan birini partinin il Başkanı yaparsanız siz nasıl oy alacaksınız buradan kim size oy verir?

Kendisine Yola çıktığın arkadaşlarına dikkat et seni satarlar diyen Sabit Coşkun şimdi onu uyaran dostlarından helallik istiyor çünkü siyasette adam satmak kalleşlik yalan dolan olmazsa siyaset yapılamaz olmuş memlekette Sabit Coşkun öyle bir pisliğin içinde yer almamak için ve temiz kalmak için istifa etti anlaşılan.

Ne demek kardeşim bir partinin Antakya il başkanlığına Antakya'da olmayan birini getir yahu siz kafayı mı sıyırdınız ne kullanıyorsunuz bize de söyleyin biz de kullanalım kim size oy verir ya daha siz partinizin başkanlığına memleket çocuğundan birini getirmiyorsunuz nasıl olacak bu işler?

Siyaseti adam gibi yapmayanlar adam gibi adamlara sahip çıkmayanlar siyasette yok olup giderler o millet sizi yukarıya çıkarıp vezir ettiği gibi, ayak altına düşürüp rezil de eder herkes kendine çeki düzen versin,

SİYASETTE ADAM SATAN

KENDİNİ SATAR, YARIN KENDİNİDE BİR SATAN OLUR

Bu böyle biline.

ESEN KALIN....