POLİS TEŞKİLATI 177 YAŞINDA

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :09.04.2022 00:31

Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, milletimizin huzur ve refahını sağlayan gurur kaynağımız Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 177. yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkemizin en eski teşkilatlarından biri olan polis teşkilatı 7 gün 24 saat gece gündüz demeden her zaman her yerde görevini layıkıyla yapmanın gururuyla hem Türkiye'de hem de dünyada sayılı teşkilatları arasında yer almaktadır.

Her zaman vatan sevgisi vatan aşkı ile yanan kalplerin buluştuğu bu teşkilat nice vatan evladını yetiştirerek nice başarılara imza attı.

Emniyet teşkilatımız Türk halkının her zaman güvenliği için gerek yaptığı huzur operasyonları gerekse aldıkları önlemlerle ülkemizde nice yaşanacak olası toplumsal olayları yaşanacak gerginlikleri suikast ve saldırılarını başlamadan bitirmiş engellemişlerdir.

Kriminalden Havacılığa, Narkotikten Asayişe, Tem'den çocuk şube'ye birçok birimiyle halkımızın huzur ve refahı için yaklaşık 2 asıra yakın hizmet veren Polis Teşkilatımızın bu anlamlı gününde değil her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Oynanacak bir maçta, yapılacak bir konserde, siyasi bir parti mitinginde, kent meydanlarında yapılan toplu gösterilerde, yasadışı gösterilerde, devlet erkanının katılacağı herhangi bir etkinlik açılışta veya bir ziyarette her zaman her yerde nöbet tutan onlar.

7/24 gece gündüz nöbet tutan onlar her yerde karış karış memleketin her yerini dolaşarak hırsızlık gasp huzur bozucu olayları engellemek için canla başla çalışan onlar.

Bizler onlara çok şey borçluyuz.

Bu arada yapılan operasyonlarda ve görev esnasında Gazi kalan personellere Allah'tan şifa, biz rahat edelim diye rahatça huzurla gezelim diye şehit düşen tüm Kahraman emniyetçilerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Dediğimiz gibi sadece bu anlamlı günde ve haftada değil her zaman hatırlanmalıdır emniyetçiler.

Gerek çalıştıkları ağır çalışma koşulları gerekse sosyal haklarının düzenlenmesi gerekse maaşlarında yapılacak olan düzenleme ile onların haklarını bir nebze olsun ödeyebilme imkanı olmalıdır.

Polis teşkilatımızın 177. kuruluş yıldönümü tekrardan kutlu olsun. ESEN KALIN..