ORTALIK SAHTEKARLARDAN GEÇİLMİYOR

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :05.12.2022 09:38

SAHTE DOKTOR,SAHTE ÖĞRETMEN,SAHTE SİYASETÇİ,SAHTE DİPLOMA.

 

Geçen hafta bir anda gündeme oturan sahte doktor olayının ardından Van'da tesadüfen yapılan yol aramasında üzerinde kimliği olmayan ve doktor kaşesini gösteren sahte 2. doktor vakası daha patladı.

Türkiye'de her şeyin sahtesi olduğu gibi doktorun öğretmenin diplomanın siyasetçinin mühendisin her şeyin sahtesi çıkmaya başladı.

Sanki sahte piyasasında büyük bir artış oldu her şeyin sahtesi çıkmaya başladı mesleklerin de aynı.

Sahi bir ülkede niye sahte çıkar çünkü sahtenin gerçeği bulunmazsa veyahut da gerçeği artık ele geçmez pahalı olursa yani değerli olursa sahtesine rağbet olur.

Öyle ya işinin ehli ne kadar doktor, öğretmen, mühendis varsa hepsi ya yurt dışına gitti ya da hapiste gel de memleketten hayır bekle elbirliğiyle yapılan yanlış politikalar nedeniyle çalışanlarımızı küstürüp her şeyin olduğu gibi bunların içine ettiler.

Düşünsenize 21.yüzyıla girmişiz Türkiye'nin her yerinde otomasyon sistemi var bugün TC kimlik numaranla bütün gpt  sorgulanıyor insanlar elini kolunu sallaya sallaya 19 yaşında 20 yaşında ben doktor oldum diyor düşünsenize 30 sene önceki geri kalmış Türkiye'de böyle bir şey var mıydı kepazelikten başka bir şey değil üstelik üniversite öğrencisi olup doktorum diye yutturan bu uyanıklar ameliyatlara girmiş dikiş atmışlar anlayacağını tam bir doktor gibi çalışmışlar.

Sosyal medyada ve ulusal basında sürekli çıkan haberlerde 5000 dolara normal diploma 10000 dolara hukuk ve tıp diplomaları peynir ekmek gibi satılıyor tamam çoğu bu diplomaları yurt dışında kullanmak için alıyor sorgulanması biraz uzun sürer diye ama birçoğu da Türkiye'de bu diplomaları kullanıyor maalesef.

Gerçek diploması alan okul bitiren dışarıda geziyor işsiz güçsüz, sahte diplomalılar kendi kendine işe geçip ekmek yiyor.

Bir şeyin Aslı değer görmezse sahtesi piyasaya çıkar maalesef ülkemizde de bu gerçek kaçınılmaz.

Böyle giderse her şeyin sahtesi olduğu gibi mesleklerin de sahtesi çoğalacak.

Aslında sistem baştan aşağı yanlış diploması olmayan meclise giriyor liyakat sahibi olmayan torpille devlet kademelerinde bürokraside çok çabuk ilerliyor diploma sorulmuyor bizden misin değil misin tamam işin bitti.

Hükümet partisindeysen Devlet kademesinde, 6'lı masadaysan kazandığın Büyükşehir belediyelerinde çok güzel ekmek yiyorsun bugün işte bu ülke nasıl düzelecek nasıl refah seviyesine kavuşacak sorarım size.

BİR MEMLEKETTE HER ŞEYİN SAHTESİ ÇIKMIŞKEN, ASILLAR YANİ GERÇEĞİ YA ÜLKE DIŞINA KAÇIP YA DA HAPİS YATIYORSA SÖYLENECEK SÖZ KALMAMIŞTIR.

ESEN KALIN...