OH NE GÜZEL MEMLEKET SURİYELİYE TOKİ'DEN EV

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :09.12.2022 12:22
  • Güncelleme Tarihi : 09.12.2022 14:52

 

Geçen hafta Dar gelirli vatandaşlar için TOKİ tarafından Türkiye genelinde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük konut projesi olan 500.000 konutluk projede özellikle Gaziantep Urfa ve Hatay gibi Suriye'ye sınır komşusu olan sınır illerimiz de açıklanan kura sonuçları şok etkisi yarattı.

Öyle ki Hatay'da ve Gaziantep'teki listelerde Suriyelilerin olması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına isyan bayrağını çektirdi.

Sanki Türk vatandaşlarını tahrik etmek çıldırtmak için isyan çıkarttırmak için TOKİ bilinçli bir şekilde kaos ortamı yaratmaya çalışıyor adeta.

Özellikle Gaziantep'teki listede bir sayfanın tamamının Suriyelilerden oluşması içinde bir tane Türk isminin olmaması sosyal medyaya bomba gibi düştü ne yapmaya çalışılıyor anlamış değiliz bir gün bu Türk halkı bunları  memleketten tekme tokat dayaktan kovarsa hiç şaşırmayın insanları bu seviyeye getirmek sizin eseriniz.

Yaklaşık 8 yıldır Antakya'nın en büyük 2 mahallesi olan Emek ve Aksaray kentsel dönüşüm projesi bir türlü başlatılamadı nedense.

Ben de orada oturduğum için kendim ve mahalledeki sakinlerin şikayetleri arşı âlâya çıktı, işin acı ve aynı zamanda komik tarafı bu kentsel dönüşüm dururken Hatay'a 1100 konut yapılması bu iki mahalle sakinini oldukça çıldırttı.

Kardeşim Antakya'nın en büyük 2 mahallesi yıllardan beri kimi evler yıkılmış, kimi evler yarım kalmış, harabeye dönmüş bir şekilde hırsızların cirit attığı gece lambalarının hepsinin patlak olduğu gece insanların dışarı çıkmaya korktuğu sanki Suriye'de Esad'ın bölgesindeki saldırıya uğramış mahalleler gibi duruyor.

Geriye dönüp baktığımızda belki de hiç olmazsa 5-6 defa Emek Aksaray kentsel dönüşüm projesini kaleme aldık Eski Belediye Başkanı basiretsiz ve beceriksiz aynı zamanda çok uyanık İsmail kimyeci ve eski bakan Özhaseki verdikleri sözleri tutmayarak bu işin içine ettiler.

Özellikle şehir mezarlığının yan tarafını trafiğe de kapatarak önce ihaleye verdiler TOKİ'nin alt taşeron firmaları geldi gelmeleri ile gitmeleri bir oldu vinçleri kurup bir hafta sonra zarar ederiz deyip kaçıp gittiler.

Ayıptır günahtır yahu kardeşim siz Türkiye'de evleri yıkılmış kendi evinde oturan insanları evinden ettiniz onlara ev vermiyorsunuz ki parselleri onlara ait yani mülklerinde oturtturmuyorsunuz ama Suriye'den savaştan kaçıp gelmiş insanları Türk halkının gözüne soka soka kuralarda çıkartıyorsunuz, bunların başvurularının bile kabul edilmemesi lazım, benim ülkemde benim insanım evsiz barksız dururken kusura bakmayın siz elin yabancısına ev veremezsiniz, bunu ne yüce yaradan ne dört kitap ne hiçbir akıl söyleyemez Deli zırvasıdır bu.

Siz Emek Aksaray halkını cezalandırmak yerine bir an önce bu kentsel dönüşüm projesini bitirseniz bu halk sizi  iktidara taşır, belediyede de başa getirir..

İNSANLARIN EVLERİNDEN EDİLMEDİĞİ, DEPREME DAYANIKLI DAHA YAŞANABİLİR EVLERDE OTURULMASI DİLEĞİYLE.

ESEN KALIN...