NEYSE Kİ VATANDAŞLIĞI KURTARDIK, 250 BİNDEN 400 BİNE ÇIKTI!

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :23.05.2022 11:33

Türkiye vatandaşlığı için alınması gereken konut fiyatının 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltilmesine ilişkin karar resmi gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

 

Yabancı ülkelerden özellikle Ortadoğu ve Arap ülkeleri için adeta bir cennet kapısı olan Türkiye vatandaşlığı almak çok kolay oldu.

Yabancı para birimleri dolar ve euro karşısında eriyen Türk parası ve kötü giden ekonomimiz yabancı sermayeyi bizdeki konut fiyatlarına yatırım yapmayı adeta teşvik ediyor davetiye çıkarıyor.

Neden daha önceden emekli olan bir devlet memuru emekli ikramiyesi ile rahat rahat bir ev alırken şimdi de bırakın ev almayı ikinci el bir araba bile alamıyor.

Bilerek zıplatılan ev ve arsa fiyatları özellikle Türk insanının alamaması için yabancı sermayeyi Türkiye'ye çekmek için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edenler bu işin altına dinamit koyanlardır.

Konut ve arsa krizi aslında ülkemizde yok yabancıya konut satışlarında kısıtlama getirilirse, konutlar rant alanından çıkarılırsa, ekili ve Dikili arazilere imar izni verilmezse, konutta aile bireyleri dışında tekelleşme yasası çıkarılıp Türk vatandaşının sömürülmesine imkan verilmezse aslında ülkede,

KRİZ YOKTUR, KERİZ VARDIR

Ülkemizde bilerek eve arsa fiyatlarının yükseltilmesi komşu ülkelerdeki para birimi bizim para birimi karşısında yüksek olan yabancılara bu durumun cazip gelmesi, bu arada ev alana da bedavadan  vatandaşlık pazarlaması yapılıyor bu dışa pazarlama Bir de iç pazar var bu da oğlum Almanya'dan gelecek kızın evlenecek hemen çıkın diye diye ev kiralarına fahiş fiyatta zam isteyen bir emlak piyasası var hem içten hem dıştan konut ve arsa fiyatlarının patlamasına neden oldu.

Tek çözüm millet iktidarında dışa bağımlı olmadan devleti çözümler üretip halkını yabancı para birimi karşısında pazarlamayan bir idare yönetim olması lazım.

Biz ırkçılık yapmıyoruz bizimde vatandaşlarımız Almanya'da Arabistan'da İngiltere'de Fransa'da ev arsa alıyor bunda bir sıkıntı yok ama onların bizim ülkemizde Aldığı kadar mı sorarım size adeta ülkemizi işgal edercesine çılgınlar gibi ev ve arsa alımı yapıyorlar haksız mıyım?

Yabancı ülkelerde öyle elini kolunu sallayarak para vererek vatandaşlık bedava verilmiyor belli sınavlara tabi tutuluyorsun belli bir süre bekleme süresi var öyle hemen elini kolunu sallayana gel vatandaş ol denmiyor.

Biz vatandaşlık verilmesin demiyoruz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı öyle elini kolunu sallayan herkese verilemez bu yetki hiç kimse de yoktur Türk vatandaşı olmak da kolay değildir bu topraklarda var olabilmek için insanımız kan döktü şehit verdi kimi babasını kimi kardeşini kimi oğlunu kaybetti, e sen gel bu ülkede ekonomik kriz var diye parayı bastır vatandaşlık al oh ne güzel dünya.

Bu gidişe bir dur denilmeli tamam dünyada büyük bir ekonomik kriz var doğrudur kardeşim bu kriz varsa bir Türk vatandaşı Kendi memleketinde ev arsa alamayıp yabancılar gelip peynir ekmek gibi buraları satın alıyorsa dediğimiz gibi bu işte,

BİR KRİZ YOK, KERİZ VARDIR

BU MİLLETİ KERİZ GÖREN

HER KİMSE SANDIKTA CEVABINI ALACAKTIR MUHAKKAK.

ESEN KALIN....