MİLLET İTTİFAKINDA HDP ÇATLAĞI

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :08.09.2022 10:23
  • Güncelleme Tarihi : 08.09.2022 10:24

Önceki gün CHP Milletvekili Gürsel Tekin katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklama ile tüm şimşekleri üzerine çekti. Katıldığı televizyon programında sunucunun Gürsel Tekin'e eğer iktidar olursanız HDP'ye bakanlık verme düşünceniz var mı? sorusuna karşılık tabii ki niye vermeyelim diyerek Millet ittifakındaki altılı masanın ortaklarından ikinci en büyük ortak İYİ Parti'den arka arkaya tepkiler geldi.

İyi Parti Milletvekilleri ve grup başkan vekilleri arka arkaya tepkiler vermesi üzerine başta CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bu soru soruldu.

Kılıçdaroğlu böyle bir olasılığın kesinlikle olmayacağını ifade ederken, Hem adayın hemde iktidara gelinmesi durumunda dağıtılacak bakanlıkların belirlenmesini sadece ve sadece altılı masadaki üyelerin oy birliği ile gerçekleşeceğini ifade etti.

Bu açıklama sizce durup dururken neden ortaya çıktı,

BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NEDEN ÖPTÜ.

Dikkat ederseniz her seçim öncesinde gerek iktidar tarafından ki normaldir muhalefet partisine karşı açıklama gelir, gerekse birde muhalefet partisinin içinden birileri muhakkak seçilir bu tür zarar verici açıklamalar neden yapar sizce.

Burada iki şık var içerideki Bizanslılar Kendi içinde muhalefete muhalefetlik yaparken, diğer şıkta olurda iktidara gelirsek kime ne vereceğimizi bir ön sorgulama olarak nabız yoklaması yoluna gidiliyor.

Bilmiyorlar ki her iki şıkta her seçim kendilerine zarar veriyor bu gidişle özellikle de Kılıçdaroğlu'nun aday olması halinde mevcut cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yine kazanacak.

Millet ittifakının en büyük 2. ortağı iyi Parti milliyetçi oyları ittifaka katmak için şehir şehir gezerken HDP'ye bakanlık verilmesi söylemi tüm planları bozdu pişmiş aşa su kattı adeta bu işi toparlayamazlar artık.

Her ne kadar CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu böyle bir şeyin olmayacağının garantisini versede, arka arkaya tepki çeken açıklamalar gelse de millet ittifakının bu açıklama ile iktidar olabilmesi çok zor gibi gözüküyor.

ESEN KALIN...