MECLİS DİLİ: AMERİKANIN ÇOCUĞUSUN, FETÖ'CÜSÜN, BANA BAK SÜLEYMAN

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :14.12.2022 11:59

2023 yılı meclis plan bütçe görüşmeleri evlere şenlik gidiyor öyle ki tüm dünyaya  rezillikte ve seviyede örnek olan bir meclisimiz var.

2022 yılını geride bıraktığımız şu günlerde 2023'ün bütçesine görüşen tartışan bir meclis yerine seviye yerlerde gezen ağıza alınmayacak kelimeler hakaretler küfürler sokak ağzı dili ile konuşan bir meclis oluşturuldu ne yazık ki.

Özellikle İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun mecliste kürsüde konuşmaya başlayınca bir anda meclis karıştı fotoğraflar havada uçuştu hakaretler diz boyu insanlar meclis TV seyrederken kendinden utandı böyle vekilleri nasıl seçtik diye.

TİP bayan bir milletvekilinin,"BANA BAK SÜLEYMAN",

CHP milletvekilinin,"SOYLU AÇIKLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN"

Demokrat Parti milletvekili Cemal Enginyurt'un burada biraz da kendisi haklı kendisine yalaka diyen milletvekillerine, karşılık vermek zorunda kaldı"EN BÜYÜK YALAKA SİZSİNİZ"

Gibi cümleler havada uçuşurken Süleyman Soylu'nun birçok suça karışmış kişilerle olan fotoğrafları kürsüde konuşurken suratına atıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Yücel meclisi Atatürk ve  silah arkadaşlarının kurduğu bu aziz meclis bu günleride mi görecekti?

Türkiye'nin her bir yerinden seçilmiş halk tarafından vekil tayin edilmiş bu insanlar Partisi fark etmez bizim milletvekillerimiz olamazlar ne günlere kaldık mecliste böyle bir üslup böyle bir konuşma dili olamaz çünkü biz böyle bir şey yaşamadık bugüne kadar.

Hatırlayın 25-30 sene önce mecliste her yıl bütçe görüşmeleri veyahutta olağanüstü toplantılar yapılırdı kavgalar gürültüler tabii ki olurdu ama bu tür etek altı sokak ağzı üslubu ile birbirine sataşmalar hiç görmedik.

Şu an hepsi rahmetli oldu çıkarlardı partileri adına görüşme yaparlardı yıllık sunumlarını anlatırlardı Demirel, Ecevit, İnönü, Turgut Özal, bir standartları vardı bir çizgileri vardı televizyon programlarında tartışmaya çıkarlardı gayet efendi birbirlerine saygılı şekilde eleştiri ve öz eleştirilerini gerçekleştirirlerdi, ama yine söylüyorum böyle bir üslup yoktu Allah hepsinden razı olsun şimdikilerini görünce onları arar olduk maalesef.

Eskiden gazeteciler siyasilere soru sorduğunda karşı tarafı incitmeden ince ince dokunuşlar yaparak sert eleştiriler yaparlardı.

Mesela inönü'yü Özal'a sorduklarında rahmetli Özal İnönü için onu görenler Türkiye'de kıtlık var zanneder diyerek rahmetli inönü'nün zayıf yapısıyla onu kırmadan eleştirisini yapardı, buna karşılık inönü'de Özal'ın onun için söylediğini sorduklarında O da özal'ı Gören de Türkiye'deki kıtlığın nedenini anlar diyerek rahmetli Özal'ın aşırı kilolu olmasını hiciv ederdi, böyle bir ortamda büyüdük bizler ama şimdikiler öyle mi birbirlerinin bir yedi sülalelerine küfür etmedikleri kalıyor yazıktır günahtır bu ülke ve bu Türk milleti bu milletvekillerini hak etmiyor.

Biz 30 yıl öncesini istiyoruz kardeşim yokluk vardı sıkıntılar vardı ama böyle bir dil yoktu o beğenmedikleri eski milletvekilleri bakanlar başbakanları mumla arar olduk.

BU YÜCE AZİZ TÜRK MİLLETİNİN MECLİSİ OLAN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NİN MİLLETVEKİLLERİ VE BAKANLARI İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞI TELEVİZYONLARDA MİLLETE VE KENDİLERİNE DAHA SAYGILI VEKİLLERİN MECLİSE GELMESİ DİLEĞİYLE.

ESEN KALIN...