LÜTFÜ SAVAŞIN TOPLANTISI

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 11:44

LÜTFÜ SAVAŞIN TOPLANTISININ ARDINDAN, EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEZSEK BİZİM NEREMİZ DOĞRU OLUR?

Birkaç gün önce Hatay gastronomi evinde tüm basın mensupları önünde belediyedeki kurmaylarını toplayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin bugüne kadar yaptığı ve plan proje çerçevesinde yapacağı hizmetleri anlatarak yollarının çok uzun olduğunu aşılacak yollar olduğunu hizmete susayan Hatay halkına çalışmaktan gurur duyacaklarını belirtti.

Yaptığı ve yapacağı faaliyetleri anlatan Savaş, gündeme dair siyaset konularına da değindi.

CHP'li belediyelerin hükümet tarafından engellendiğini çoğu projelere kredi ve onayların çıkmadığını İBB Başkanı İmamoğlu'na yapıldığı gibi kendisine de mahkeme yoluyla siyasetten men edilme yasaklarının konmaya çalıştığını belirterek, Hatay'da siyaseten kendini deviremeyenlerin gayrimeşru yollarla siyasetten uzak tutmaya çalıştıklarını ifade etti açık açık.

Belediye Başkanı Lütfü Savaş AK parti'den ayrılıp CHP'ye katıldığı günden beri sürekli hükümeti eleştirerek veryansın ediyor bazı konularda haklı bazı konularda haksız.

Haklı olduğu konular Expo'nun bizden öncesinde Antalya'da bizden sonra Maraş'ta ve Malatya'da arka arkaya yapılacak olması ve hükümetin buna destek vereceğini ama Expo Hatay'a destek verilmemesi konusunda haklı, Suriyelilerin demokratik yapıyı bozduğunu gönderilmesi gerektiğini söylemekte haklı.

Vatandaş da Lütfü Savaş'a şunu soruyor sürekli, sayın Savaş siz haklısınız doğrusunuz Suriyeliler gitmesi lazım ama niye Suriyelilerin üzerinden yapılan İnsani yardım vakıfları ve birleşmiş milletlerin projelerinde hibe destekleri alarak belediyenize araç ve iş imkanı sağlamaktan niye gocunmuyorsunuz? Diye soruyorlar.

Öyle ya bir ara Büyükşehir Belediyesi merkezi hükümetten Suriyeliler ve kalkınma projesi kapsamında destek alamadıklarını söylüyorlardı.

Ama yapılan hibe projeleri ile Büyükşehir kurulduğundan bu yana ne kadar Suriyeliler üzerinden yardım aldılar onu bir açıklasınlar, bu projelerin ne kadarı Suriyelilere ne kadarı büyükşehir'e destek sağladı bu projeler sayesinde kaç kişi işe alındı kaç kişiye ekmek yedirildi.

Ben sürekli Lütfü Savaş'ın hem AK parti'de hem Büyükşehir kazandıktan sonra yaptığı bütün olumlu projeleri destekledim bun da yalan yok ama eğriye eğri doğruya doğru demek lazım.

Doğrudur hükümetten destek almadınız ama Suriyeliler üzerinden yapılan hibe projelerinde HBB ne kadar destek gördü bunu basına açıklarsanız seviniriz sayın Savaş hem hepimiz aydınlanmış oluruz

Ayrıca AK parti'den ayrılıp CHP'ye geçtiğinizde bunların olacağını biliyordunuz, siz de sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kaderini yaşıyorsunuz maalesef, nasıl şu an Recep Tayyip Erdoğan 2002'deki partisini kurduğunda yanındaki yol arkadaşlarından hiçbiri şu an yanında yok sizin de maalesef 2014'te Büyükşehir seçiminde yani ilk seçimde yola çıktığınızda ki yoldaşlarınızın ve kader arkadaşlarınızın hiçbiri yanınızda değil bu bir tesadüf mü acaba?

Biraz da kendinizi sorgulamaya bakın sayın Savaş Biz eski dostuz size bizden başka dost yok yine yanınızdaki sizi şakşaklayanlar hepsi dışarıdan devşirme geldi bunu tüm Hatay halkı biliyor inşallah biz yanılırız, o sonradan yanınıza monte ettiğiniz sahte dostlarınız sizi satmaz biz yine yanınızdayız doğru yaptığınız her şeyin arkasındayız ama bazı şeyleri eleştirdiğimizde de bize Gönül koymayın.

HERKESİN GERÇEĞİ MERTÇE SÖYLEYEBİLECEĞİ,

EĞRİYE EĞRİ DOĞRUYA DOĞRU DİYECEĞİ,

EN YAKININDAKİNİ BİLE YANLIŞ YAPTIĞINDA USULÜNCE ELEŞTİRECEĞİ,

ELEŞTİRDİĞİ KİŞİNİN DE OLGUNLUK GÖSTERİP BUNU KABULLENECEĞİ GÜNLER GÖRMEK DİLEĞİYLE.

ESEN KALIN...