İZZETTİN YILMAZ HER DAİM ESNAFIN YANINDA

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :01.06.2022 12:13

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şehrimizi daha yaşanabilir bir kent yapma hayaliyle gece gündüz demeden ekibiyle beraber çalışıyor.

 

Hemen hemen her gün çarşı esnafı ziyaretlerine ağırlık veren esnafın sorunlarını dertlerini yerinde dinleyerek çözüm üretmek için kendi partisinin milletvekilleri ve Ankara'ya her gittiğinde üst makamlara sorunları bildirerek çözüm üretme gayreti içerisinde bulunan Başkan İzzettin Yılmaz'a Antakya halkı ve esnafı yoğun ilgi gösteriyor.

Kendisi esnaflıktan gelen biri olarak, Çarşı esnafının sorunlarını çok iyi bildiği ve yerinde çözümler üreterek yaptığı çalışmalar takdir topluyor.

Antakya'nın ekonomisi için canla başla esnafın her daim yanında olduğunu belirten İzzettin Yılmaz, gerek sivil toplum örgütleri gerekse parti milletvekilleri ve siyasilerle sürekli bir araya gelerek çözümler üretme gayesi içerisinde.

Antakya halkı başkanını sürekli çarşıda pazarda yanında görmekten mutlu olurken sorunlarını ayaklarına kadar gelerek dinleyen Yılmaz gibi başkanların sayısının artması gerektiğini sürekli dile getiriyorlar haklı olarak.

Antakya'ya bağlı 95 mahallede de gerek mahalle muhtarları gerekse mahalle halkı zaman zaman kendilerine yapılan ziyaretler sonucunda köy ve mahalle halkının ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda  yer asfaltı ve kaldırım çalışmaları Park, oyun parkı, halı saha, yeşil alan gibi hangi mahalleye ne lazımsa yerinde tespit ederek elzem olan ihtiyaçları çözüme kavuşturuyorlar.

Öyle ki bakınız çoğu eskiden köy olup büyük şehir statüsü kazanınca mahalleye dönüşen yerlerde yeşil alanlar Park sayısında halı sahalarda yol ve kaldırım çalışmalarında son 3 yılda büyük yol alındı.

Özellikle Antakya dışındaki mahallelerde çok sevilen İzzettin Yılmaz başkan halkın kalbine dokunarak ne istediklerini dinleyerek ona göre hizmet üretmeye çalışıyor.

İnsanlar bir belediye başkanının kendilerini dinlemesinden bir hayli memnun gelişi güzel kararlar alınmayıp halkın ihtiyaçları doğrultusunda nereye ne lazımsa vatandaşı dinleyerek hizmet yapılmasını istiyorlar.

İzzettin Yılmaz dediğimiz gibi esnafın ve halkın içinden gelen biri olarak tüm esnaf odalarına sanayi ve Çarşı esnafını sürekli ziyaret ederek belediyenin tüm imkanlarını kullanıp gece gündüz demeden hizmet gayreti içerisinde.

Keşke tüm belediye başkanları onun gibi yapsa bir meclis üyesinin bir milletvekilinin veyahut da üst düzey bir partiden çıkar ve menfaatleri değil, oy devşirme uğruna değil mahalleli ne diyor, esnafın neye ihtiyacı var yani kısacası halkın dediğini yaparak direk halkın ve esnafın kalbine dokunuyor.

Bu çok önemli bir olgu zaten tarafsız hizmet ederek sürekli halkı ve esnafı dinleyen ve bu doğrultuda onların isteğine göre hizmet yapan bir Belediye Başkanı başka bir şey yapmasına gerek yok Bir sonraki seçim zaten halk onu isteye isteye o koltuğa oturtturur.

Yolun açık olsun İzzettin başkan, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dileriz. ESEN KALIN...