HESOB SEÇİMLERİ VE. A.KADİR TEKSÖZ

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :19.04.2022 10:00

Kısa adı HESOB olan Hatay esnaf ve sanatkarlar odaları birliği seçimleri bilindiği üzere 8 Mayıs'ta yapılacak.

Son günlerdir Hatay kamuoyununu meşgul eden konulardan biri de bu seçimler.

Şu ana kadar seçime iki adayla gidileceği kesinlik kazanırken mevcut başkan Abdulkadir Teksöz ve rakibi Mehmet Alakuş başkanlık için yarışacaklar.

HESOB'ta mevcut başkan Abdulkadir Teksöz'ün Hatay'daki oda başkanlarının büyük bölümünün desteğini arkasına alarak yeniden seçileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Hatay esnafının her zaman yanında olan ve sorunlarını dinleyen Teksöz esnaftan kopmayarak çeşitli branşlarda ki oda başkanları ile sürekli istişarelerde bulunarak sorunlara yerinde çözüm üretmeye çalıştı sürekli.

Bir yanda Uzun yıllardır bu görevi üstlenen ve layıkıyla yapan mevcut başkan, diğer yanda yine Çarşı esnafının tanıdığı İnşaatçılar ve Boyacılar odası başkanı Mehmet Alakuş.

Her ne kadar her seçim öncesi adaylar arasında gerginlik yaşansa da birbirlerine karşı ithamlarda bulunulsada seçimlerin hemen ardından yine medeniyetlerin beşiği kardeşliğin şehri Hatay'da dostluğun kazanacağı gün gibi aşikar.

Kimi oda başkanları tarafını belli ederken kimileri de çekimser kalmayı tercih etti ama çoğunluğun her zaman olduğu gibi mevcut başkandan yana olması, TEKSÖZ'ün üstelik Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret edip yıllardır aralarında olan soğukluğu bitirmesi ile onunda desteğini aldığı gözlendi.

Mevcut başkan Abdulkadir Teksöz, esnafın içinden geldiğinde esnaf çocuğu olduğunu her zaman esnafın dertlerini çok iyi bildiklerini gerekli merciler ile görüşüp sorunların yerinde ve zamanında çözümlenmesi konusunda her zaman canla başla çalıştı.

Üstelik oda başkanları ile birlikte mevcut hükümet yetkililerinin desteğini alan Başkan  Abdülkadir        TEKSÖZ'ün kazanacağı kesin gibi.

Her ne olursa olsun kazanan dostluk olsun, kazanan Hatay ve Hatay Halkı olsun.

ESEN KALIN...