HBB'NİN CUMHUR İTTİFAKI ADAYI İZZETTİN YILMAZ MI?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :18.09.2023 12:03

Genel seçimlerden başarıyla çıkan Cumhur ittifakı 4 yıl önce kaybettiği birçok Büyükşehir Belediyesini millet ittifakından geri alabilmek için kazanabilecek, her kesimden oy alabilecek, milletin gönlünü kazanmış, adaylar arayışına girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri devlet Bahçeli bu konuda sürekli istişarede bulunurken AK Parti bazı yerlerde MHP kökenli adaylar üzerinde daha çok duruyor.

Bu büyükşehirlerden biri de Hatay Büyükşehir Belediyesi tabii ki, 2 seçimdir Büyükşehir belediyesi'ni Lütfü Savaş'a kaptıran ve bu bağlamda karşısına kazanacak aday çıkaramayan veyahut da kaybedecek adayı bile bile çıkaran içerideki truva atları fetö bağlantılılar sanki Savaş'ın kazanması için AK Parti içinde ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Sayın Savaş'ın özelliği neydi MHP kökenli olması ve CHP'den aday olması.

Onun düşüncesi nasılsa 350.000 kadar sabit oy var, üstüne üstlük MHP kökenlilerden de kendisine oy gelse, Bir de işe aldığı ve ihale verdiği kesimlerden oy gelse kesin kazanırım mantığı ile kesede keklik görüp karşıma kim çıkarsa çıksın fark atarım diyebiliyor.

İşte bu süreçte daha önceki milletvekili seçiminde de Alevi ve sol kesimden oy alarak kendini sevdirmiş esnaftan biri olan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'ın hem MHP kökenli olması hem de sol kesimden Lütfi savaş gibi oy alabilecek tek aday konseptine uygun isim o bence.

Yıllardan bu yana tüm esnaf ve şoförlerden içli dışlı olan iyi günde kötü günde sürekli esnafın içinde dolaşan Lütfü Savaş gibi kendini oraya buraya davet ettirmeyen, yemeğe çağırttırmayan, bana kahvaltı hazırlayın demeyen, halkın abisi esnafın babası olarak görülen ve Antakya belediyesi'nde çalışanlarının yanında bir Belediye Başkanı değil de bir aile babası gibi onlara kanat geren,

İZZETTİN BABA

Diye hitap edilen bir ismin ancak Savaş karşısında aday gösterilmesi mümkündür.

Özellikle 6 Şubat depreminin ardından ilk saatlerden bu aya kadar 7 aydır dur durak bilmeden memleketin her köşesini gezen halkın esnafın sorunlarını yerinde dinleyerek, gerek ilimize gelen hükümet yetkililerine, gerekse bizzat Ankara'ya giderek milletvekilleri ile beraber hem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hem de MHP lider Devlet Bahçeli'ye merkezdeki sorunları birebir görüşerek ilk ağızdan anlatan İzzettin Yılmaz aday olmazsa kim olacak sorarım size.

Diğer bir minvalde ola ki Tosyalı veya Yayman çıkarılırsa, hele hele hiç sevilmeyen bir isim daha çıkarılırsa Lütfü Savaş 100.000 değil 200.000 fark atar bu acı bir gerçek maalesef,

ALLAH'IN BİLDİĞİNİ KULDAN SAKLAMAMAK LAZIM.

Diyorum ya Lütfü Savaş bu seçimde yine emin olun kesede keklik görüyor seçimi bu sefer kazın ayağı öyle değil insanlar milletvekili seçiminde bedava konut verecek CHP'ye değil gerçekten TOKİ'leri yapmaya başlayan hükümete oy verdi.

Bu seçimde de özellikle 6 Şubat depreminin ardından AK Parti'nin kazandığı illerdeki deprem bölgeleri yaraları hızlıca sarılırken bunu gören seçmenin iyi bir aday çıkarılması halinde HBB de Cumhur ittifakına oy vermesi ve kazandırması içten bile değil.

Çünkü hükümet ve devlet desteğini arkasına alan bir Belediye Başkanı uyum içerisinde çalışarak şehri çabucak ayağa kaldırabilir halkın düşüncesi bu yönde bunu kimse inkar edemez.

DEDİĞİMİZ GİBİ 3. DÖNEM HBB'Yİ CHP'YE KAPTIRMAMAK İÇİN,

HEM SOLDAN ,

HEM MHP'DEN,

HEM AK PARTİ'DEN,

HER KESİMDEN OY ALABİLECEK TEK İSİM İZZETTİN YILMAZ'DIR.

 

ESEN KALIN..