HATAY'IN FESTİVALİ'NDE HATAY'IN MİLLETVEKİLLERİ NEREDE?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :27.07.2022 11:27

Hatay'ın Anavatana katılışının 83. yıl dönümü dolayısıyla yapılan etkinlikler göz doldurdu.

 

Bu yıl 38'si düzenlenen etkinlikler 2 yıldır pandemi ile boğuşan insanların bir nebze olsun kaynaşmasını sağladı.

Her yıl düzenlenen ve her yıl üzerine 1 metre eklenen künefe şöleni ardından sünnet şöleni bize özgü geleneksel halk oyunları, ardından Volkan Konak konseri en son kapanışta da çoktandır yapılmayan Aba güreşleri etkinliklere gelenleri adeta büyüledi.

Hatay'ın bu en gurur verici gününde insanların birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğu günde basın olarak bir şey dikkatimizi çekti Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Lütfü Savaş niye yalnız sadece kendi partisinin milletvekilleri yanında.

Hatay mozaiği ile birlikte bütündür bu mozaiği neden baltalamak istiyorlar, kardeşim niye diğer milletvekilleri ve diğer partililer bu etkinliklere katılmıyor bu etkinliği Lütfü Savaş  düzenlemiyor Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay halkına düzenliyor. Lütfü savaş bugün var yarın yok, sırf ona inat olsun diye etkinliklere katılmamak çok ayıp insanlar bunu yadırgıyor herkesi birlik beraberlik içerisinde görmek istiyor Hatay halkı.

38 sene önce Lütfü Savaş var mıydı niye bu kin, bu nefret sizler bu etkinliklere katılmayarak Başkan Lütfü Savaş'ı değil Hatay halkını cezalandırmak istiyorsunuz.

Bakınız kavga gürültü istemiyor artık birlik beraberlik istiyor her kim ki ayrıştırma içerisine girerse ötekileştirme yaparsa siyaset arenasından silinip gider tarihin tozlu raflarına.

Bu küskünlük bu dargınlık içerisinde gidilen seçimler ancak kaos çıkarır insanlar bir nebze olsun 2 yıldır yaşadığımız pandemi süreci ve ekonomik krizin ardından böyle etkinliklerin olmasını dört gözle bekliyordu.

Herkes kendi yandaşını toplayıp kendine göre eğlenceler düzenliyor, ondan sonra da seçimlerde birbirlerine hakaretler ayrıştırıcı dil kullanmalar seçimlerin hemen ardından da sanki o kötü sözleri hiç söylememişler gibi herkesi kucaklayacağız diyerek milleti kandırmaktan öteye gidilmiyor.

İyi günde de kötü günde de seçilmişler olarak kendilerini seçenlere karşı büyük bir sorumluluk hissedilmesi gerekir ona göre hareket edilmeli ona göre davranılmalıdır.

İnsanları bir çatı altında toplamak için yapılan ve Hatay'ın anavatana katılışının yıldönümü kutlamaları Hatay ve Hatay'lı için çok büyük bir önem taşıyor öyleyse bu önemli bir günde herkes yan yana gözükmeli.

Zaten seçimlerde halkın vereceği oy değişmiyor herkes kendi partisine oy veriyor öyleyse niye sürekli didişme sataşma kötü dil kullanma var gelin bundan vazgeçin sizler görevinizi yapın gerekeni sandıkta alırsınız. ESEN KALIN...