HATAY SİYASETİNİN TOPARLAYICI GÜCÜ

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :25.10.2022 09:57

İZZETTİN YILMAZ

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz Cumhur ittifakının Hatay'daki toparlayıcı birleştirici bir siyasi ağabeyi görüntüsü çizerek herkesin gönlünde taht kurdu.

 

AK Parti'nin kuruluşunda yer alan ve tek başına Hatay siyasetine yön vererek her dönem 5 milletvekili çıkarılmasına rağmen 5 milletvekilinin de dönem boyunca adı sana duyulmaz iken Sadullah Ergin tek başına Hatay'ın ve Hatay siyasetinin ismini tüm türkiye'ye duyurmuştu.

Sadullah Ergin'in AK parti'den ayrılmasından ardından partide onun gibi Hatay siyasetini toplayıcı Bir siyasi aktör bulunamadı.

Ta ki 2019 seçimlerinde Cumhur ittifakının Antakya Belediye Başkanı  adayı İzzettin Yılmaz seçilip çalışana kadar.

O da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş gibi MHP kökenli olması, Hatay'da gerek Alevi vatandaşlarımızdan gerek Mhp'lilerden, gerek her kesimden saygı duyulurken esnaftan ve esnaflıktan gelen bir yapısı münasebetiyle İzzettin Yılmaz en doğru seçimi olduğunu kanıtladı.

Belediye çalışanlarına ikramiyelerini ve sosyal haklarını gününde ödeyerek çalışma koşullarını düzelterek çalışanların ona taktığı lakap,

İZZETTİN BABA oldu.

İki dönemdir büyükşehiri CHP'ye ve Lütfü Savaş'a kaptıran Cumhur ittifakı Antakya'yı da kaptırmamak için Lütfü Savaş gibi MHP kökenli birini çıkarması gerekiyordu O da İzzettin Yılmaz'dan başkası olamazdı tabii ki.

İzzettin Yılmaz Hatay siyasetinde hem tecrübesi hem yaşı itibariyle hem de her kesimden saygı ve sevgi duyulan toparlayıcı bir güç olarak seçmenin önüne çıkarıldı.

Hatırlanacağı gibi daha önceki milletvekili seçimlerinde Alevi vatandaşlarımızdan ve şoför esnafından büyük bir oy oranı alarak seçilen Başkan İzzettin Yılmaz her zaman millet ittifakının milletvekilleri ile birlikte çarşı pazar dolaşıp esnafı dinleyerek halkın ve esnafın sorunlarını yerinde tespit ederek sürekli Ankara'ya mekik dokuyarak tespitleri bizzat muhatabına ileterek siyasi Abilik görevini fazlasıyla yerine getirdiğini kanıtladı.

Halk milletvekilleri ve diğer siyasilerden daha çok başkan İzzettin Yılmaz'a daha çok ilgi ve alaka gösteriyor aynı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın yaptığı gibi, o da her açılışı her toplantıya her muhtarlarla görüşmeye milletvekillerini yanına alıyor ama nedense vatandaş esnaf vekilleri değil de Lütfü Savaş'a daha çok ilgi gösteriyor.

İzzettin Yılmaz bu minvalde Hatay'ın siyasi yönden AK parti'yi ve Cumhur ittifakını taşımak adına eski günlerine geri getirmek için en uygun aday gözüküyor.

ESEN KALIN...