HATAY SİYASETİ HAZIR

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :25.08.2022 10:22

SEÇİM İÇİN START VERİLDİ

Seçimlerin her defasında zamanında yapılacağının belirtilmesine rağmen Hatay siyaseti seçim startını erkenden verdi bile.

 

Normal tarihinde yapılırsa yani 2023 haziranında daha seçimlere 10 ay olmasına karşın siyasiler, il ve ilçe yöneticileri belediye başkanları boy göstermeye başladılar bile.

Öyle ki en ufak bir açılış mahalle örgütleri veya muhtarlarla olan bir toplantıları dahi kaçırmayan Hataylı siyasiler erkenden sahalara inerek ısınma turlarını tamamlayarak maça hazırız diyorlar.

Gerçi yerelde olduğu gibi Ulusal alandada yani başta Ankara siyaseti olmak üzere hem Millet ittifakının üyeleri yani diğer adıyla 6'lı masanın ortakları şehir şehir gezerek halkın sorunlarını yerinde dinleyerek  hükümeti halka şikâyet ederek kötü giden ekonomiden tam da seçim propagandası diyerek kendi işine yarayacak ekmeğine yağ sürecek bir ortamda iken, diğer rakip Cumhur ittifak ise sadece AKP hükümeti üyeleri olarak sahada gözüküyor.

Hatay siyasetinde ise Cumhur ittifakına sürekli partisi MHP adına destek sağlayan Milletvekili Lütfü Kaşıkçı her zaman AKP'li siyasileri yalnız bırakmayarak seçime hazırlanıyorlar.

Millet ittifakı Hatay ayağında ise CHP Hatay milletvekilleri ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve ekibi hemen hemen her gün hiç boş geçmiyor.

Hataylı siyasiler adeta Ankara'dan seçime hazırlanın emrini almış gibi gece gündüz durmadan çalışmaya başladılar.

Öyle ki Cumhur ittifakının ortakları Milletvekillerini ilçe belediye başkanlarını, il ve ilçe başkanlarını yanlarına alarak halkın arasında dolaşıp hükümetin yaptığı hizmetleri icraatları halka anlatarak iktidarda kalma mücadelesini yapıyorlar doğal olarak.

Millet ittifakının ortakları ise başta Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş milletvekillerini yanına alarak özellikle belediyenin hizmet yaptığı bölgelerde açılışlar yaparak yapılan icraatlarını halkı anlatıyor, programa alınan diğer icraatların da en kısa zamanda yapılacağı sözünü vererek vatandaşlardan destek istiyorlar.

Bu minvalde her iki rakibinde adayları kendi ittifaklarına oy istemek için kıyasıya mücadele veriyorlar, bakalım seçimler zamanında yapılırsa 10  ay boyunca vatandaşlarımız siyasilerin yüzünü daha çok görecek gibi.

Bir bakıma Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş 2019 seçimlerinden bu yana sanki her gün secim varmış gibi her gün bir ilçede daha önceden düzenlenmiş program çerçevesinde köy köy gezip bol bol katıklı ekmek, biberli aş,  ceviz incir üzüm bal yiyerek hem enerji depoluyor hem de vatandaşların derdini dinliyor bu sayede Savaş'ın vatandaşla irtibatını koparmaması onu bir adım öne çıkarıyor bunun da meyvesini milletvekilleri yanında gezerek yemeye çalışıyorlar.

Bakalım seçime kadar vatandaşa daha ne vaatler verilecek görelim.

 ESEN KALIN...