HARÇ MI ? HARAÇ MI ? - Hatay Gazetesi

HARÇ MI ? HARAÇ MI ?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :25.06.2024 11:31

Yeni vergi yasası ile devletin vatandaşından aldığı vergi harçları Deli Dumrul vergisine mi dönüşüyor sorusunu akıllara getirdi.

Öyle ki yurtdışı çıkışlarından tutunda, kiralık konutlarından %20 stopaja, garson bahşişinden %10 vergi kesilmesinden servet vergisine kadar tüm kalemleri kapsayan bir vergi harcı paketi vatandaşları bekliyor.

Maliye bakanı Mehmet Şimşek'in müthiş ekonomi yönetimi ile sanki yabancı sermaye yatırımlarını koruyup yerli işletme ve vatandaşın iliğini kemiğini sömüren bir sistemde ısrar etmesi Türkiyeyi hiper enflasyon ile yüz yüze getirdi.

Ekonominin bu denli kötü olmasında yüksek enflasyon ve 6 Şubat depremlerinin tabii ki etkisi var ancak Türkiye'de başta Suriyeliler olmak üzere 10 yılı aşkındır sığınmacı adı altındaki sessiz işgal neticesindeki ülkenin geldiği mali yük altında ezilen Türk vatandaşlarının durumu göz ardı ediliyor. 

Yüzyıllardan bu yana devletler padişahlar daha sonrasında ki seçimlerle gelen hükümetler tarafından yönetilen devlet yöneticilerinin yasalarla koyduğu  vergiler tabii ki olmuştur Savaş, doğal afet, kriz zamanlarında bu vergiler tabii ki insanlık var olduğundan bu yana bazen arttırılmıştır. 

Ama şu an ülkemizde ne savaş var ne ekonomik kriz var tabii bu söz ülkeyi yöneten yetkililerin sözü madem savaş ve kriz yok bu vergi ve dolaylı vergiler niye durduk yere yükseltiliyor.

Dünyada hiçbir ülke yoktur ki,

YURT DIŞINA ÇIKAN VATANDAŞINDAN VERGİ ALIP, 

YURDA KAÇAK GİRENE DE MAAŞ BAĞLAYAN,

ÖĞRENCİSİNDEN İŞÇİSİNDEN DAR GELİRLİNİN MAAŞINDAN VERGİ KESİP, MİLYAR DOLARLIK İHALE ALAN FİRMALARININ VERGİ BORCUNU SIFIRLAYAN

TEK ÜLKEYİZ. 

TÜRKİYE YÜZYILI DEDİLER,

MOTOKURYEDEN, GARSON BAHŞİŞİNDEN VERGİ ALINACAK DURUMA DÜŞÜRDÜLER ÜLKEYİ.

ALLAH SONUMUZU HAYIR GETİRSİN.

ESEN KALIN...