ESRAR, HIRSIZLIK,SUSUZLUK, YOKLUK KENTİ HATAY

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :18.08.2023 13:14

DEPREM, DEPREM diye diye 6 ay geçti hiç değişen birşey yok güzelim memleketimizde üstüne üstlük daha da kötüye gidiyor herşey.

Terkedilmiş, Suriye'de bir savaş şehrini andıran daha düne kadar gecesi ayrı gündüzü ayrı cıvıl cıvıl insanların neşesini kederini paylaştığı kadim şehrimiz halen ayağa kalkmayı bekleye dursun, anlaşılan o ki Mart 2024 belediye seçimlerine kadar kimsenin bir çivi çakacağı da yok bu gidişle.

İnsanların yaşadığı gerek çadır, gerek konteyner kentlerde durum stabil iken diğer yıkım olmayan yerlerde ki yaşam dahada kötü, su sorunu halen çözülmemiş iken, insanlar 45 derece sıcağın altında su kuyruğunda, ulaşan istediği yere bir derme çatma konteynerde kebapçı çerezci aklınıza ne gelirse açıyor, bir düzen bir nizam yok,her yerde peynir ekmek gibi kristal esrar elden ele dolaşıyor, halen eşya kalmış olan bazı yerlerde hırsızlar cirit atıyor.

Sosyal medyada ve siz kendiniz bile şehirde dolaşın görürsünüz su kuyruklarında sıcağın altında bekleyenleri, yüksek binalarda gerek dinamitle gerekse iş makineleri ile düzensiz ve önlem alınmadan yapılan tehlikeli usulsüz yıkımları.

İnsanların evine giremediği, fakat hırsızların ve yıkım işini alan Ankara destekli özellikle Karadeniz ve  doğu kökenli yıkım firmalarının eşyalara hurda  niyetine çökmesine.

Bu vahim gidişe kim dur diyecek, belediyelerin durumu ortada, devlet gücünü kullanarak Hatay'a el atmadıktan sonra bu sefalet yaşama

HATAY'LI MAHKUM EDİLİR.

Gerek STK'LAR, gerek milletvekilleri siyasiler, gerekse herkes, 

HATAY ÖZEL AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMİYOR?

sorusunu soruyor sormasına da yetkililerden ses seda yok.

HATAY KAYIP,

HATAY BİLİNÇLİ UNUTULMUŞ,

HATAY KADERİNE TERK EDİLMİŞ,

BUNUN HESABINI HALK SORAR ELBETTE.

HAYIRLI CUMALAR...