DEVA PARTİSİNE HATAY'DA SADULLAH ERGİN'DE DEVA OLAMADI

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :31.05.2022 10:48

Deva partisi genel başkanı Ali Babacan Türkiye turunda birçok ili dolaşırken il ve ilçe teşkilatlarını kurdukları halde yeterli karşılığı göremediler.

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay'da da teşkilatlanmayı bitirip çalışmalara başlayan Deva partisi, AK Parti'nin eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin sahalara indi.

Merkez il ve ilçelerde bazı toplantılar gerçekleştiren Sadullah Ergin beklediği ilgiyi göremedi.

AK Parti'nin kurucularından ve Adalet bakanlığı yapan partide büyük söz sahibi iken AK Parti ile yollarını ayırıp Ali Babacan ile Deva partisinde siyasete devam kararı alan Sadullah Ergin siyasetin çirkin yüzü ile karşı karşıya kaldı.

Gerek bakanlığı gerekse milletvekiliği döneminde siyasetin güçlü zamanlarında eskiden Hatay'a geldiğinde büyük bir kalabalık büyük bir şaşa ile karşılardı şimdi ise etrafında birkaç kişi bulunuyor ne garip değil mi?

Yanındakiler de AK parti'den tamamen kopmuş ne bir ihale ne de bir yakını devlet kadrolarında bulunmayan insanlar.

Çünkü gerek Deva partisinde gerekse Sadullah Ergin'in yakınında yöresinde her kim varsa fişlenmiş durumda.

AK Parti serüveninde 22 yılın 14-15 yılı beraber yürümüşlerdi bu yollarda beraber ıslanmışlardı yağan yağmurda şimdi ise onlara hiçbir şey eskiyi hatırlatmıyor adeta kanlı bıçaklı gibi olmuşlar.

Sadullah Ergin Hatay siyasetine büyük bir damga vurmuş isimken şimdi adından bile bahsedilmiyor çünkü hükümette AK Parti var herkes çoluğunu çocuğunu işe geçirecek veyahut da ihale peşinde koşacak bunları Deva Partisi ve Sadullah Ergin veremez şu an onun için haydi AK Parti'ye.

Ama bu siyaset her zaman yanar döner işidir, gün olup Devran dönüp bir olası seçimde AK Parti puan kaybedip Deva partisi altılı masada yerini bulursa bakın o zaman Ergin'in yanındaki yalaka tayfalara.

Vatandaş ister istemez Sadullah Ergin'e soğuk davranıyor çünkü şu an hükümette bir parti var ayağı kaymadan kimse başka yere yönelmez.

Deva partisi kurucuları ve yöneticileri AK parti'den gelme olduğu için gerekli karşılığı görmedi.

Çünkü daha önce Ak partideyken hizmetleri öven bu grup şimdi ne oldu da icraatları kötülemeye muhalefet etmeye başladı diye güven duyulmuyor.

Her ne kadar Deva partisi altılı masada yerini alsa da  vatandaş ta karşılığı yok gibi.

Kurulduğundan bu yana yapılan kamuoyu araştırmalarında %3'ü geçemeyen Deva partisi bekleneni veremedi.

ESEN KALIN...