DEVA PARTİSİ Mİ DERT PARTİSİ Mİ?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :19.01.2023 12:57

Deva partisi genel başkanı Ali Babacan Türkiye'nin gurur kaynağı olan İHA ve sihaları üreten ve ülke savunma sanayisinde bir anda Türkiye'nin adını dünyaya duyuran bayraktarlara dokunacaklarını ifade etti.

Bir dönem AK parti'de ekonominin patronu olan Ali Babacan o dönemlerde gerçekten de Türkiye ekonomisine yön verdi onun döneminde ekonomi parlak günlerini yaşadı inkar edilemez ama sizce neden durup dururken şimdi böyle bir açıklama yaptı bu açıklamayı ona hangi güçler yaptırdı.

Ali Babacan kimdir Kimin yetiştirmesidir bunu herkes biliyor Ali Babacan'ın elinden tutup yurt dışında ekonomi okumasına ön ayak olan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'dür Bir nevi onun manevi çocuğu kendisi bunu da inkar etmiyor Abdullah Gül birilerinin emriyle özellikle İngiltere'nin ricasıyla Babacan'ın yurt dışında ekonomi üzerine doktora yapmasını ve orada adını piyasaya duyurmasına ön ayak olan isimdir.

Yerli İHA ve sihalarımızı üreten baykar ve Bayraktar grupları Türkiye'nin milli gururu olmuşken böyle bir açıklama hangi akla mantığa sığar sizce?

Şöyle bir bakın İHA ve sihalara kimler karşı, ABD İsrail, Türk düşmanları olan, HDP PKK özellikle.

Eskiden hatırlayın Kahraman Mehmetçiğimiz operasyona çıktığında komandolarımıza verilen talimatlar yanlıştı israil'in bize sattığı heronlar bilerek yanlış koordinat veriyordu bizim koordinatlarımızı da PKK'ya veriyordu Biz ava giderken avlanıyorduk nice şehitler düştü bu toprağa şimdi ise tam tersine döndü PKK HDP Mart buzağısı gibi bas bas bağırıyor yeter Türkiye'yi durdurun İHA ve sihaları uçurtmayın üstümüzde diye.

Önceki gün televizyon programına katılan Selçuk Bayraktar'ın abisi israil'in kendilerinin ilk proje aşamasına dahil olmak istediklerini çekinirlerse gizli ortak olarak projeye katılmak istediklerini Bayraktar grubundan ret cevabı alınca heronları imal etmeye başladıklarını belirtti.

Düşünün Bayraktar grubun yaptığı Türkiye'ye ve savunma sanayisine katkısını özellikle Türkiye'yi bırakın maddiyatı, gidecek olan canlarımızı kurtardı bu en önemlisi artık eskisi gibi şehit vermez olduk önce Allah'ın sonra onların sayesinde.

Gelelim Ali Babacan'a bu açıklamayı niye yaptı dersiniz HDP'nin kapatılması durumunda oylarına talip olmak için mi yoksa kendisini okutup büyüten Abdullah Gül ağabeyine ve başta İngiltere'ye ben buradayım deyip şirin gözükmek için mi?

Muharrem İnce, Ümit Özdağ gibi siyasi geçmişi olan ve tecrübeli isimler İHA ve sihaların kendilerinin veya başkasının iktidara gelmesi halinde bile siyaset üstü bir mesele olduğunu vatan savunması için çok gerekli olduğunu üstüne basa basa açıklamaları olumlu tepkiler aldı.

Ali Babacan'ın yüzünden Hatay'da da Deva Partisi pek tutmadı eski adalet bakanı Sadullah Ergin her ne kadar kamuoyu yoklaması yapıp ilçe ilçe dolaşsa da eski rağbeti görmüyor artık, özellikle Ali Babacan'ın son yaptığı İHA ve sihalara dokunacağız açıklamasının ardından Deva Partisi Hatay'da bitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsına verilen oylar ve kalabalıkları kendilerinin zannedenler hem Ahmet Davutoğlu hem Ali Babacan ve buradaki Sadullah Ergin artık Hatay'dan oy alamayacaklar öyle gözüküyor.

ESEN KALIN...