DEVA PARTİSİ HALKIN DERDİNE DEVA OLABİLECEK Mİ?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :06.04.2022 09:48

Deva partisi genel başkanı Ali Babacan tabanda beklediği desteği göremiyor tabanda birleşme yapmadıktan sonra üst yönetim nasıl hükümeti yönetmeye talip olacak halkın arasındaki konuşulan konu bu.

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay il yönetiminin mahalle ve ev gezileri yaptıkları ancak vatandaşın beklentilerine Umut olamadıkları gözleniyor.

Millet ittifakı içerisinde bulunan 6 parti'den biri olan Deva partisi gideceği ilk seçimde Türkiye genelinde yüzde kaç oy alacağı merak ediliyor.

Gerek 2 yıldır yaşanan pandemi süreci gerekse son aylarda yaşanan ekonomik kriz ülkeyi bir çıkmaza sokmuş durumda.

Bu durumu fırsata çevirmeye çalışan 6 muhalefet partisinin birleşmesiyle seçim kazanılması durumunda kimin başbakan kimin cumhurbaşkanı kimin hangi bakanlığı alacağı kendi aralarında paylaşılmış olsa bile sonuçta 6 Parti'nin birleşmesi ile Deva partisi'nin alacağı oy oranıyla oluşacak hükümetteki yeri ona göre belirlenecek.

Gerek Ahmet Davutoğlu gerekse Ali Babacan'ın kurdukları iki partide liderlerini terk ettikleri AK parti'de devletin en üst makamların da yer almaları itibarıyla hükümette iken konuşmadıklarını itiraflarını ayrıldıktan sonra söylemeleri kamuoyunda pek te hoş karşılanmadı.

Çünkü yaklaşık 20 yıllık AK Parti hükümeti döneminin 15 yılında beraber yürüdükleri yolları aşındıran Ortaklar daha sonrasında millet ittifakına girerek ayrıldıkları hükümeti eleştirerek veryansın etmelerini vatandaşlar madem AK Parti kötüydü, madem huzursuzluklar, yolsuzluklar vardı bunu niye o zaman Parti içerisinde dile getirmediler de ayrıldıktan sonra söylediler diye inandırıcı olmadıklarını ifade ediyorlar.

Deva partisi lideri Ali Babacan Ahmet Davutoğlu'na nazaran dış ülkelerdeki gerek konumu gerekse dış ticaretten ekonomiden iyi anlaması onu bir adım öne çıkarsa da partisi'nin tabanda birleşememesi sonucunda gerekli çoğunluğu sağlayamayacağı gözlenirken, ancak ittifakı içerisinde alacağı oy oranı çok önemli.

Deva Partisi bulunduğu ittifak içerisinde alacağı oy oranı ile konuşacağız söz hakkı aynı orantıda olacaktır ancak Cumhurbaşkanı adayının kesinlik kazanmasının ardından Ali babacan'a biçilen rolün ne olacağı ancak o zaman ortaya çıkacaktır.

ESEN KALIN.......