DEPREM BORSASI HATAY'DA KURULDU

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :11.08.2023 15:14

6 Şubat depreminin ardından 6 ay geçmesine rağmen halen Hatay'da gözle görülür bir hareketlenme yaşanmamasına rağmen deprem dolayısıyla onca kaybedilen cana rağmen kandan beslenen üstelik yerli olmayan inşaat mafyaları Ballı kaymak parası kazanmaya devam ediyorlar.

Deprem öncesinde 3-4 yıldır Suriye'de afrin'de ballı işler alan özellikle Doğu kökenli inşaat firmaları gerek hataylı birkaç siyasetçi gerekse Ankara'dan işi bitirmeleri ile çantalarda rüşvetleri dağıtarak gelip Hatay'ın ekmeğini yemeleri hataylı depremzede kardeşlerimizin kanına dokunuyor.

HATAY'I BÖYLE Mİ AYAĞA KALDIRACAKSINIZ.

HATAYLILARA İŞ VERMEYİP SIRF SİZE DAHA FAZLA RÜŞVET VERİYOR DİYE DOĞULU FİRMALARI MI TERCİH EDİYORSUNUZ?

SURİYE'DE DE BUNU YAPTINIZ.

ŞİMDİ DEPREM BÖLGESİ HATAY'DA DA YAPIYORSUNUZ.

Neden, sorarım size neden Hatay bu kadar mı kötü bir şehir bu kadar mı lanetli bu kadar mı itilmiş kakılmış ne istiyorsunuz bu güzelim memleketimizden, Hatay'a karşı kininiz, öfkeniz bir türlü bitmedi sırf iki dönemdir belediyeyi CHP'ye kaptırdığınız için mi?

Bu dönen 

RÜŞVET VE GİZLİ PAZARLIKLAR,

ORTAKLIKLAR,

Neticesinde Hataylı inşaat firmaları nasıl para kazanacak, sırf birkaç tane rantçı siyasetçiler yüzünden Hataylı firmalar ne ihalelere çağrılıyor ne de iş veriliyor dolayısıyla yok olmuş bir şehrin işsizlik oranı daha da artıyor iş olsun ki para dönsün para dönsün ki hayat dönsün siz tam bir kısır döngü içerisine soktunuz bu milleti.

Bu vebalin altından ne siyasetçiler, ne Ankara ne de bu zulme sessiz kalanlar kalkamazlar bunun yükü ağırdır.

Kardeşim şehrin içinde yapılacak gerek yıkım gerekse onların bakım ve yenileme çalışmaları yeniden inşaat çalışmaları niye yabancıya veriliyor buranın insanı burayı bilmiyor mu niye bunu kazanmasın bu yabancı aşıklığı nereden geliyor rüşvet bu kadar tatlı mı?

KENDİ MEMLEKETİNDE KENDİ İNSANINA SAHİP ÇIKMAYAN ZİHNİYET ER YA DA GEÇ KAYBETMEYE MAHKUMDUR.

HAYIRLI CUMALAR.

ESEN KALIN....