CUMHUR İTTİFAKININ BÜYÜKŞEHİR ADAYI İZZETTİN YILMAZ MI ?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 12:34

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 10 ay kalmasının ardından gözler belediye seçimlerine dönecek hemen akabinde. Hatay'da da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş eğer aday olursa karşısına Cumhur ittifakından kimin aday olacağı merak edilirken herkesin aklında yine Lütfü Savaş gibi ülkücü kökenli birini çıkarmak gerekiyor. Bu anlamda ülkücü kökenli olan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'ın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Geçmişinden dolayı gerek şoför esnafının gerekse tüm kesimlerden seviliyor olması ve her kesimden oy alacağı göz önünde bulundurularak Yılmaz şu anki en güçlü aday. Özellikle Alevi vatandaşlarımızdan dostluğu çok iyi olan ve Alevi camiasında çok sevilen İzzettin Yılmaz MHP'den milletvekili olduğunda sırf kendi şahsi oyu olarak Alevi vatandaşlarımızdan yüksek oranda oy almıştı. Aynı Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş gibi hemen hemen her gün çarşı esnafını vatandaşları dinleyerek memleketim ve vatandaşım için daha güzel neler yapabilirim derdinde olan İzzettin Yılmaz 2024 Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığı için Savaş'ın karşısına çıkacak gibi.

 

Geçen seçim gösterdi ki AK Parti kendi içinden çıkaracağı bir aday mevcut Belediye Başkanı Lütfü Savaş karşısında boy ölçüşemeyecek o yüzden aynı Savaş gibi ülkücü kökenli olmasının yanında toplumun her kesiminden Hatay'ın her yerinden oy alabilecek bir isim üzerinde karar kılmak istiyor, bu özellikleri de kendinde barındıran tek aday Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz olsa gerek.

Görelim bakalım daha 2024'teki belediye seçimlerine 17 ay kalmasına rağmen adaylar hem önceki cumhurbaşkanlığı seçimi için hem de bir sonraki akabindeki belediye seçimleri için şimdiden kolları sıvamış gibi duruyorlar tüm adaylar sahalarda her gün bir program çerçevesinde vatandaşları dolaşıp dertlerini dinliyorlar isteklerini not edip yerine getirmeye çalışıyorlar.

Bu minvalde herkes kendi ittifakının ortaklarıyla halkı dolaşarak oyunu arttırma çabası içerisinde bu meydan er meydanı tabii ki iki adayı çıkacak bu güreşte iki galip olmayacak bakalım eski güreşçi sporcu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaşın 3 dönemdir sırtını yere değmedi, bu tılsımı bozabilecek bir aday karşısına çıkabilecek mi?

ESEN KALIN...