COVİD-19 VERİLERİ NEDEN GİZLENİYOR?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :16.08.2022 12:35

Ankara Sağlık Emek ve meslek örgütleri platformu pandemide günlük vaka verilerinin 60 bine dayandığını, yoğun bakımlardaki doluluk oranlarının %87'ye ulaştığını belirttiler.

 

İstanbul , İzmir gibi diğer metropol şehirlerdeki tabip odalarının açıkladığı veriler de aynı şeyi söylüyor.

Peki insanlar neden pandeminin ilk başlangıcındaki gibi izlenen süreci takip edilmeden uyarılar yapılmıyor her şey serbest her yer yol geçen hanı bu gidişat nereye kadar.

Özellikle yaz mevsiminin beklendiği turizm sezonunun açılması yerli ve yabancı turistlerin tatil bölgelerine Akın etmesi ile birlikte tekrardan vaka sayılarındaki yaşanan artışların Çarşı Pazar AVM gibi gerek yarı açık gerek kapalı mekanların denetlenmemesi sonucu bu noktaya gelmiş bulunmaktayız.

Ama hala hiç kimseden ses çıkmıyor eğer 2 yıl önceki pandeminin başındaki gibi tedbirleri alınmaya kalkarsa turizm sektörü baltalanacak, zaten 2 yıldır kötü giden ekonomi daha da dibe vuracak diye mi korkuluyor.

Yahu kardeşim zaten tatil bölgelerine giden insanlar yani yerli ve yabancı turistler durumu iyi olan zengin kesim yurt dışından gelenler sırf döviz bırakacak diye insanların sağlığı ile oynamanın gereği yok.

Fakir adam zaten ne tatile gidebiliyor ne de Çarşı pazarda alışveriş yapabiliyor, çünkü insanların cebinde para yok alışveriş tatil nereye fakir gariban nereye birbirinden çok uzak terimler oldu.

Anlaşılan o ki şu andaki vaka sayılarına ve yoğun bakım doluluk oranlarına kulak tıkayanlar bunu bile bile yapıyorlar nasıl olsa kışın turizm bitecek millet artan akaryakıt girdileri nedeniyle kışın elektrik ve doğal gaz faturasını nasıl ödeyeceğim derdinden alışverişe de çıkamayacak yazın ülke ne kazanırsa kazansın kışa Allah kerim düşüncesi ile hareket ediliyor, yani bu gidişle kış sezonunun girişinde yine bir kapanma gelecek gibi.

Oh ne güzel memleket yazın zenginler yurt dışından gelenler tatillerde keyif çatıyor orada Corona yok, fakir fukara Çarşı pazarda gezerken korana patlıyor öyle mi bunun ağır faturasını İnşallah kısa ödemeyiz çünkü öyle gözüküyor.

Türkiye'yi ne kadar basit bir ülke haline getirdiler,"ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR" anlayışı ile yönetildiğimiz sürece hayatta iflah olmayız.

İnsan canının en ucuz sayıldığı ülke maalesef Türkiye oldu öyle olmamalıydı ülkeden okumuşlar sağlıkçılar bilim adamları kaçan kaçana ne kadar hırlı, hırsız, kendi memleketinde barınamamış varsa hastalıkla beraber ülkemize yığıldılar.

Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah. ESEN KALIN...