CORONANIN İZLERİ GEÇMEYEN VİRÜSLER ACİLLER S.O.S VERİYOR..

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 12:38

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve 3 yıl süren pandemi süreci otoritelerin söylediği gibi tam da 3 kış sürdü.

3. kışın sonunda korona'nın biteceğine ve arkasından uzun süreli yaşanacak olan gribal enfeksiyonların geçmeyen öksürüklerin hüküm süreceği 2019 yılından itibaren söylenmeye başlamıştı.

Tam da şimdi bu süreçleri yaşıyoruz Türkiye'nin dört bir tarafında olduğu gibi Antakya İskenderun Reyhanlı Samandağ Kırıkhan gibi birçok ilçemizde çocuk acillerinin önlerinde sanki ekmek kuyrukları var tıklım tıklım özel hastaneler keza öyle.

Coronanın arkasından gelen bu virüslerin insan eliyle oluşturulduğu artık kaçınılmaz bir gerçek oldu aynı kovit hastalığı gibi, çok hızlı ilerleyen insan nüfusunun önüne geçmek isteyen ve kendini Allah yerine koyan bazı dünya çapında hükmeden zengin ailelerin oyunu mudur bilinmez, ister komplo teorisi deyin, isterse gerçek, ama gözle görülür bir geçmeyen hastalıklar var.

Tamam her kış mevsiminde öksürük ve gribal enfeksiyon hastalıkları her zaman olmuştur hatırlayın domuz gribi, kuş gribi, bu tip hastalıklar sürekli birileri tarafından çıkarılıyor gerek ilaç sektörü gerekse sağlık sektörü açısından büyük maddi vurgunlar yapılıyor insan sağlığı üzerinden maalesef.

Bunun sonucunda çoğu insan gerek kendini gerekse çocuğunu bu hastalıklardan koruyamıyor maalesef çocuğu okula giden aileler sınıfların kalabalık olmasından dolayı bu hastalığı kapıyor çocuğu okula gitmeyen de bu sefer ebeveynler dışarıdan bu hastalığı eve getiriyor değişen bir şey yok.

40-45 gün süren ve bir türlü geçmek bilmeyen ağır öksürükler, boğazda yanma ve kaşıntı başlıca nedenlerini ortaya koyan bu hastalığın mevcut antibiyotik tedavisi ile geçmediği kanıtlanmış oldu.

Özellikle ülkemizde yaşayan Ortadoğu kökenli yabancı sayısının okullarda ve sosyal hayatta bu hastalığın üremesine ve çoğalmasına daha da katkı yaptığı aşikârdır.

İnsanlarımız elinden geldiği kadar kendini ve ailesini korumaya kalksa da hemen hemen her evde bir hasta bulunmakta bundan kaçış yok maalesef.

Bu minvalde yetkililerin bazı ilaç kalemlerinde bulunmaması nedeniyle gerekli önlemleri arttırması yurt dışına ihraç ettiğimiz ilaçların sayısını azaltıp ülkemizdeki üretimi çoğaltmaları gerekmekte hastanelerin acilleri dolu ona bir önlem olarak da diğer üniteleri çocuk aciline çevirmeleri bir an önce gerekmektedir.

SAĞLIKLA KALIN,

ESEN KALIN...