BİR GECE ANSIZIN GELDİK

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :22.11.2022 09:11

Cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı saat 00.40'da Türkiye'den havalanan 70'e yakın Savaş uçağımız hava harekatı ile Suriye ve Kuzey Irak operasyonuna başlayarak tarihinin en büyük operasyonlarından birine imza attı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarımız Suriye'de ve Kuzey Irak'ta bulunan PKK YPG'li eli kanlı teröristleri saklandıkları yuvalarında yerle bir ederek ağır kayıplar verdirdiler.

Savaş uçaklarımız kritik noktalardaki daha önceden tespit edilmiş 100'e yakın önemli noktayı yerle bir etti.

Daha uçaklarımız havalanır havalanmaz Suriye ve Kuzey Irak'ı bombalamaya başladığından itibaren PKK ve YPG'nin sözcüleri bağırmaya başladı Amerika'yı ve kendine destek veren diğer ülkeleri Türkiye'yi durdurmak için yoğun çaba sarf etmeye çağırdı ama bu çağrılar nafile Türkiye devleti oldukça kararlı İstanbul'un göbeğinde patlatılan bombanın hesabını ve bugüne kadar verdiğimiz şehitlerin kanını yerde koymamak açısından hesap sormaya başlandı.

Dediğimiz gibi Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde bugüne kadar yapılmış en büyük çapta bir operasyona imza atılırken, uzun yıllardır uçuşa izin verilmeyen Suriye'nin bazı hava sahaları Rusya'nın elindeydi Rusya'dan izin alınarak yapılan bu operasyonda ilk defa uçaklarımız geçilemeyen yerlere bombalarını yağdırdı ve PKK leşlerini gören yandaşları çığırtkanlığa başladı.

70 savaş uçağı, 1 HEİK, 4 tanker uçak, 20 Siha ile başlatılan hava operasyonu ile PKK ve YPG'nin silah mühimmat depoları akaryakıt istasyonları ve lojistik destek alacağı yerler önce imha edildi, hemen akabinde Kara birlikleri olarak ilk etapta iki konvoy al salama kapısından giriş yaparak uçaklarımızın vurduğu bölgeleri toparlanmadan tamamen imha etmek amacıyla kara operasyonunda başladı.

Operasyonun başlamasıyla kimi PKK'lılar leşlerini alırken kimileri arkasına bakmadan Halep'in güneyine kaçmaya başladılar.

Girilemez denen yerlere şu anki müttefik olarak gözüken Rusya'dan alınan izinle giren uçaklarımız ve Kara birliklerimiz PKK ve YPG'yi yerle bir etti.

DÖKTÜKLERİ KANLARIN HESABINI,

MAZLUMLARA YAPILAN ZULÜMLERİN HESABINI,

40 YILDIR ÜLKEMİZE ZİLLET ÇEKTİREN PKK'DAN HESABINI SORMAK İÇİN,

ALLAH'IN YERYÜZÜNDEKİ KILICI OLAN TÜM İSLAM ORDULARININ EN KUVVETLİSİ VE ÜMİDİ OLAN İSLAM'IN SON ORDUSU

KAHRAMAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SURİYE VE KUZEY IRAK'TA BİR TARİH YAZIYOR ALLAH YÂR VE YARDIMCILARI OLSUN.

ESEN KALIN...