ATSO'DA 2 ADAYDAN ÇİNÇİN FAVORİ GİBİ..

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :02.11.2022 09:50

Antakya Ticaret ve Sanayi odası seçimleri yaklaşırken her zamanki gibi yine iki aday yarışacak şu ana kadar gözüken tablo bu, üçüncü bir aday yok gibi.

 

Her seçim mevcut başkan Hikmet Çinçin'in karşısına iş insanı Ali Kavak çıkıyor, iki adayın kıyasıya yarışacağı bu seçimlerde yine Çinçin favori gösteriliyor.

Mavi listede dost meclisimiz ile devam ediyoruz sloganı ile yola devam kararı alan mevcut Başkan Hikmet Çinçin her zaman esnafımızın çalışanlarımızın yanında yer alarak stk'larla işbirliği içerisinde memleketin kalkınması dış ticarete açılması daha çok gelişmesi sanayinin kalkınması için tüm toplum örgütleri ile koordineli çalışarak verimli olmayı amaçladıklarını belirtti.

Hikmet Çinçin'in sürekli her seçimde diğer aday Ali Kavak ile sürekli bir yarış içerisinde olması ve her seçimde Hikmet Çinçin'in   kazanması tesadüfi olamaz, Çinçin Antakya'da faaliyet gösteren tüm çalışma grupları tarafından desteklenen, hepsiyle içli dışlı olmuş üstelik arkasında devlet desteği olan kazanmasına yine kesin gözüyle bakılan iki adaydan biri.

Öteki taraftan diğer adayı iş insanı Ali Kavak ise o da oldukça sevilen biri üstelik binlerce insana iş imkanı sağlıyor ekmek yediriyor, gerek ihracat alanında gerekse paketleme alanında birçok kişiye iş imkanı sunan ve Akdeniz ihracatında başrolde oynayan en etkili isim onun da bu konuda birçok artısı var eksiği yok iyi bir insan güler yüzlü çalışanlarına her daim sıcakkanlı yaklaşan, yanına gittiğinizde sizi Güler yüzle karşılayan çok kibar bir insan kendisi.

Ama dediğimiz gibi başta tabanın desteğini arkasına almayan bir aday seçimleri kazanamaz bu yönden Çinçin bir adım önde diyoruz.

Tabii ki seçimler her zaman iki ihtimallidir kimin kazanacağı belli olmaz ama ibrenin yine Çinçin'den yana olacağı tahmin ediliyor eğer çok olağanüstü bir durum olmaz ise geçen seçimin aynısına yakın bir sonuç alınacağı tahmin ediliyor.

Her ne olursa olsun Hikmet Çinçin de, Ali Kavak beyefendi ve memleketimizin 2 değerli şahsiyeti ikisini de eski yıllardan bu yana tanırım severim sayarım, ikisine de bu yarışta başarılar diliyoruz Antakya için hangisi daha hayırlı daha başarılı daha güzel işler yapar ise o aday kazansın diyoruz.

Şimdiden hangi aday kazanırsa kazansın Allah yolunu açık etsin inşallah memleketimiz için hayırlı olan kazansın.

ESEN KALIN...