ALTILI MASANIN ADAYI KILIÇDAROĞLU, YARDIMCILARI MERAL AKŞENER, AHMET DAVUTOĞLU, ALİ BABACAN OLURSA ERDOĞAN YİNE KAZANIR..

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :02.12.2022 09:17

Herkes tarafından merakla beklenen 3 Aralık'taki açıklama millet ittifakı ortaklarının yakın çevresinin verdiği bilgiye göre 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı açıklanacak.

 

%99 ihtimal Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı hem yaşı itibariyle hem de bir sonraki seçime aday olmazsa yaşı yetmeyeceği gerekçesiyle Cumhuriyet Halk partisi'nin genel başkanının gösterileceği belirtiliyor.

Masanın diğer ortaklarından en büyükleri Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu ve Ali babacan'ın da Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı ihtimali çok büyük.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına ses çıkarmayacağı kendisinin de Cumhurbaşkanı yardımcısı değil de başbakan olmayı istediği gelen kulisler arasında.

Daha önceki yazdığım köşe yazılarımda 3-4 defa belirttiğim gibi üzerine basa basa söyledim eğer millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa Tayyip Erdoğan yine fark atarak ezici bir üstünlükle kazanır.

Yapılan tüm kamuoyu araştırmaları gerek sosyal medyadaki gerekse halkın gönlündeki en büyük iki aday olan birincisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. sırada gelen aday İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

Yahu kardeşim sizin yaptırdığınız anketlerde bile 1. Mansur Yavaş 2. İmamoğlu 3.Meral Akşener 4. Ali Babacan 5. Ahmet Davutoğlu 6. Kemal Kılıçdaroğlu bile çıkmışken neyin hesabını yapıyorsunuz anlamış değiliz.

Bu iki Belediye Başkanı belediye başkanlığı seçimlerinde halk karşısında çok büyük bir prim yaparak ezici bir üstünlükle seçimleri kazandılar bu iki aday partiler üstü aday oldu bu ikisinden biri olursa millet ittifakı seçimi kaybeder bunu defalarca her platformda dile getirdik dile getirmeye de devam edeceğiz.

Yahu kardeşim Türk milletinin ağzındaki aynı laf sakız gibi çiğneniyor Kılıçdaroğlu 8-9 seçim kaybetti daha neyin kazanma hesabını yapıyor kim ona oy verir ki eğer Kılıçdaroğlu çıkarsa eski CHP'liler bile ona oy vermeyeceğini söylüyorlar yani Deniz baykalcılar çünkü Kılıçdaroğlu CHP'nin başına geçtiğinde onların hepsini tasfiye etmişti.

Böyle bir ortamda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun adayım diyerek ortaya çıkması yaklaşık 3-4 aydır bunun altyapısını hazırlaması kendisinin ismini sürekli öne çıkarması, durup dururken Bayram değil seyran değil Amerika'ya gidip gizli görüşme yapması kamuoyunun tepkisini çekerken, eğer isterlerse tabii ki aday olurum demesi şu ana kadar kılıçdaroğlu'nu işaret ediyor.

Ama benim en büyük kanaatim yine de sağ gösterip sol vuracaklar millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Mansur yavaş'tan başkası olmayacağı yönünde.

Kılıçdaroğlu tüm dikkatleri şu zamana kadar üzerinde toplayıp adayın yıpratılmaması ve üzerine kumpas kurulmaması için var gücüyle bekliyor tahminim o yönde kendisinin çıkması büyük bir siyasi cinayet olur ve aptallıktan öteye gitmez 9-10 seçimdir sana iktidar yetkisi vermeyen halka nasıl ben adayım dersin böyle bir şey olursa 20 yıllık seçim tecrübesi olan ve 20 yıldır ülkenin başında olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi güle oynaya kazanır.

3 Aralığı bekleyelim görelim bakalım aday kim açıklanacak aslında aday açıklanmayacaktı tüm Ankara kulislerinde seçimin haziranda yapılmayacağı erken bir baskın seçimini yapılacağı konuşuluyor çünkü seçim ikinci tura kalırsa akabinde Bayram denk geliyor Hac ve umre ziyaretleri gerçekleşecek, seçimlerin ikinci tura kalması halinde bu şıkkı istemeyen hükümet yaptığı öncü çalışmalarla gerek EYT gerek sözleşmelerin kadroya alınması, gerekse Ocak ayında emekli işçi asgari ücretliye yapılacak büyük zam ertesinde ve de Suriye yapılacak operasyonun getireceği milliyetçi duygularla baskın bir seçime gitmesi düşünülüyor O yüzden millet ittifakı adayını açıklamak için erken bir tarihe işaret etti.

Cumhur ittifakı seçim satrancında tüm hamlelerini erkenden öne sürerken millet ittifakı kılıçdaroğlu'nu aday göstermesi halinde seçimin hüsrana sorunu yaşanacağını görmek için müneccim olmaya gerek yok.

Eğer millet ittifakı yani 6'lı masa seçimi kazanmak istiyorsa halkın sesine kulak vermeli şu an halkın sevgisini kazanan ve gündemde sürekli dolaşan iki isim Mansur Yavaş veyahut da İmamoğlu olması lazım.

Halkın gönlünde yatan tek aday aslında Mansur Yavaş hem yaşı hem tecrübesi hem olgun tavırları halkın yolundan köprüsünden kaldırımından önce evinde yiyecek ekmeği var mı kışın yakacak odunu kömürü var mı köylünün çiftçinin gübresi mazotu var mı belediyenin bütçesinden bunları temin ederek Ankara'nın ve Türkiye'nin gönlünde taht kurmuş bir adayı es geçip üstüne üstlük halkın bunu muhakkak aday gösterin demesine karşın halkı dinlemezseniz kusura bakmayın bu halk ta sizi başka yerinden dinler ve size oy vermez göreceksiniz bakın Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu yerde bile bazı eski CHP'liler bile açık açık oy vermeyecekler adamlar çünkü bunu sürekli açıklıyorlar.

Bu minvalde madem demokrasi kazanacak madem halkın istediği olacak diyorsanız kendi yaptırdığınız anketlerde ve çıkan sonuçlarda tek isim olan Mansur Yavaş'ı aday göstermek zorundasınız kardeşim, buna mecbursunuz başka çareniz yok çünkü başka şu an çıkaracak dürüst adayınız yok.

Seçim kazanı kaynamaya başladı bakalım bu kazandan kim çıkacak kim içinde yanıp kül olacak hep birlikte göreceğiz.

ESEN KALIN...