ALLAH'A ŞÜKÜR TÜRKİYE'DE SOSYAL YARDIM ALAN SAYISI 3 E KATLADI.

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :03.10.2022 09:39

Önceki günlerde yapılan sözde ( yandaş) haber kanallarındaki başarı gibi gösterilen bir haber Türkiye'nin geldiği içler acısı durumu göz önüne sermekten ileriye gidemedi.

Haber kanallarında Türkiye Cumhuriyeti'nde 2022 yılı verilerine göre sosyal yardım alan kişi sayısının geçen yıla oranla 3 katına çıktığı büyük bir başarı göstergesi gibi sunuldu.

Halkın giderek daha da fakirleştiğini gösteren bu tablo karşısında sanki bir başarı yapılmış gibi lanse edilmesi ayrıca utanç duyulacak bir kepazeliktir, insanca yaşama onuruna yapılmış en büyük ihanettir.

İnsanlar bile bile mi fakirleştiriliyor, yoksa bu düzen Yeni kurulacak dünya düzeni içerisinde diğer bazı bizim gibi gelişmekte olan veya geri kalmış ülkeleri dizayn etme çabası mı diye düşünmeden geçemiyor insan.

Öyle ya bu bir projedir büyük bir ihtimal çünkü insanları fakirleştirmek, o toplumda çok az sayıdaki belli bir zümreyi daha da zengin etmeyi ve fakir çoğunluğun sırtından sayısı az ama aşırı zenginlerin Sefa sürdüğü saltanatını sürdürdüğü yeni bir dünya düzeni gelecek dış güçlerin hedeflediği bu çizgide başarı ile ilerlediği görülmekte.

Öyle ya bir ülkede ekonomi enflasyon Ticaret iyi olursa refah seviyesi yüksek olursa insanlar niye yardım alsın hani diyorlar ya Türkiye uçuyor uçuyorsak niye yerdekileri topluyoruz insanların Çarşı pazardaki akşamüstü ucuz meyve sebzeye, market market dolaşıp 3 kuruş nerede daha az indirim var diye bu halkı perişan eden buna mahkum eden zihniyet tabii ki bu adına modern kölelik dediğimiz düzeni istemektedir.

25 yıl çalışıp emekli olan Hasan Almanya'daki emekli olan Hans gibi yurt dışına tatile çıkacağına BİM'de A101'de en ucuz şeker yağı nerede diye market market reyon geziyor ondan sonra da hans Hasan'ı kıskanıyormuş.

Bir de daha iyi arabaya daha iyi bir eve daha iyi bir telefona daha güzel bir yaşama kavuşmak için yurt dışına gidenlere acıyorum diyenler tabii ki yurt dışına gidenlerin halinden anlamazlar çünkü onların buradaki hayatı yurt dışındakiler gibidir lüks şatafat içinde 4-5 yerden maaş almak tabii fakirin halinden anlamayı gerektirmez.

Öyle ya herkesin refah seviyesi yüksek olursa nasıl yönetecekler bizlere herkesin durumu iyi olursa onlar nasıl çalacak nasıl harami düzeni devam ettirecekler?

 Bu ülke ne zaman düzelir biliyor musunuz Biz ülkemize gelen Avrupalılar emekliler gibi rahat yiyip içip gezip hayatımızı idame ettirdiğimiz zaman, yoksa benim emeklim parkta oturup bir simit yerken karşı restaurant'ta aynı kendi yaşıtı olan yabancı bir turist bir ögle yediği yemeğe 500-600 TL verip kalkarken Biz hayatta düzelemeyiz çünkü paramız pul oldu alım gücümüz düştü.

Daha güzel,  daha insanca yaşanabilir Türkiye için önce hırsız zihniyetin değişmesi lazım belli bir elit kesim çok zengin olurken Halkın yüzde sekseni fakirlikle boğuşan bir ülkede mutluluk huzur beklenemez.

ESEN KALIN....