AKP, CHP'Lİ BELEDİYELERİ SU ÜZERİNDEN Mİ VURACAK!

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :18.10.2022 09:40

Geçen hafta Ankara Büyükşehir Belediye meclis toplantısında AK partili belediye meclis üyeleri Ankaralıların yüksek gelen su faturaları yüzünden zor duruma düştüğünü fahiş su faturalarının Ankaralı'nın belini büktüğünü bu yüzden Ankara belediye meclisinde AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin ortak oyu ile %50 indirim yapıldı.

 

Bir anda gündeme düşen bu olay gerek sosyal medyada gerek ulusal basında gerekse diğer büyükşehir belediye meclisi toplantılarında ve Türkiye Büyük Millet meclisinde en son olarak sıkça gündeme getirildi.

Öyle ya AK Parti ve MHP belediye meclis üyeleri muhalefete düştükleri belediyelerde yapılan su zamlarına itiraz edip oy birliği ile çoğunluğu sağlayıp indirime gitmeyi millete fayda görüyorlar.

Ama Malatya Kahramanmaraş Bursa ve diğer bütün AK partili belediyelerde suya yapılan zamlara oy birliğiyle evet diyorlar, rahmetli Ahmet Kaya'nın şarkısında dediği gibi,

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNE...

Bunun üzerine Türkiye'nin yaklaşık 2 yıldır ekonomik krizde boğuştuğu vatandaşın elektrik doğalgaz akaryakıt ve gıda giderlerindeki fahiş artışlarla yapılan zamlarla belinin bükülmesi üzerine bu kalemlerde de %50 indirime girmesi tüm ülke genelinde bir topyekün itirazlarla istenmeye başlandı.

İnsan bir düşünür değil mi su maliyetlerinin en büyük kalemi olan elektrik giderleri elektrikli yazar mı kim yaptı belediyeler mı?

Bazı vatandaşlar şöyle bir fikir sundu madem suya %50 indirim isteyenler belediyelerin elektrik giderlerini de gelen faturaların %50'sini ödesinler %50'sine de devlet destek çıksın yani kalan %50'sini devlet ödesin o zaman belediyeler suda indirim yapmazsa vatan haini ilan edilsin, ama elektriğe ayda 3 kez zam yapıp suda indirim yapmayanlara eleştirmek de ayrı bir rezilliktir diye böyle yansın edenler var.

2 gün önce çıkıp Türkiye'de Allah'a şükür aramayacağım arttı diğer Avrupa ülkelerine göre gücümüz ekonomimiz çok iyi diyenlerle, iki gün sonra çıkıp vay efendim yaklaşan kış şartlarında vatandaşın beli bükülmesin diye durumu fakirleşen vatandaşlarımıza elektrik ve doğalgazda yardımda bulunacağız diyenler aynı kişiler kardeşim demek ki sen de itiraf ediyorsun elektrik ve doğalgaz faturaları karşısında vatandaşın belinde büküldüğünü peki bu belediyeler suyu senin yaptığın elektrik zamanla daha fazla yüksek fiyata mal edip düşük fiyata nasıl verecekler.

Üstelik yüksek maliyete ürettiğim bir şeyi maliyetinin altında fiyata vermek kanunen suç bunu bile bile belediyeleri suça teşvik edip, Kayyum atamak niyetiniz herhalde vatandaş neyin ne olduğunu çok iyi görüyor artık bir emekli asgari ücretli bu gelen faturalar karşısında beli bükülürken zamları kimin yaptığını çok iyi görüyor.

Bakınız bir uzlaşı yoluna gidilmesi lazım, insanların durumu çok kötü çoğu insan faturasını ödemelerinden dolayı elektriği ve doğalgazı kesilmiş durumda üstelik çoğu belediye de son iki yıldır yaşanan pandemi sürecinde elinden geldiği kadar kimsenin suyunu kesmemeye hayret gösterdiği bir ortamda elektrik ve doğalgaz faturalarını da %50 düşürülmesine kimseyi itiraz etmez faturalar neden yüksek geliyor diyeceğimize faturaları kim gönderiyor diye sorduğumuzda işler düzene girecektir.

Gelin tüm Belediye meclis üyelerine sesleniyorum Ak partilisi MHP'lisi CHP'lisi su zammına yapılan tepkiyi elektrik ve doğalgaz ve diğer kalemleri de gösterlim topluca bir tepki koyalım ortaya çünkü bu kalemlerin hepsinden vatandaş mağdur durumda.

Yoksa sırf siyaset çıkar burada vatandaşın ezilmesine göz yummak ne müslümanlığa ne insanlığa sığar.

ZAMLARIN OLMADIĞI,

İNSANLARIN İNSANCA YAŞADIĞI,

EMEKLİNİN ASGARİ ÜCRETLİNİN RAHATÇA KORKUSUZCA ALIŞVERİŞ YAPABİLDİĞİ,

DEVLETTEN VE KİMSEDEN YARDIM ALMADAN KENDİ ALIN TERİ İLE KAZANDIĞI PARAYLA FATURALARINI RAHATÇA ÖDEYEBİLDİĞİ GÜNLERDE BULUŞMAK ÜMİDİYLE.

ESEN KALIN.....