6'LI MASANIN VİZYONU FOS ÇIKTI

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :06.12.2022 09:15
  • Güncelleme Tarihi : 06.12.2022 09:16

Geçen hafta sonu yani 3 Aralık'ta 6'lı masa adına konuşma yapan ve büyük bir ihtimalle bu ittifakın cumhurbaşkanı adayı olacak olan Kemal Kılıçdaroğlu açıkladığı 2. Yeni yüzyıl vizyonunun sunumunu gerçekleştirdi.

Bazı teknik aksaklıkların yaşandığı, kendilerini kamuoyuna tanıtırken yeni Türkiye imajı çizmeleri ile birlikte çalışacakları yabancı beyin takımının toplantıya katılmaması, canlı bağlantı yapması, bu bağlantı sırasında da kopukluklar yaşanması izleyenlere o heyecanı o duyguyu o yeniliği hissettirmedi.

İthal ekonomistlerle ve ABD'ye bağlı bir Türkiye idare etmek gibi algılanan toplantıda yabancı ekonomi uzmanlarımız hazır parayı da bulduk Türkiye'yi uçuracağız demekle Türkiye refaha kavuşmaz beyler.

Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı ekonomi modeli sadece model olarak kalır öteye gidemez, bu kadar ülkemizde yerli ekonomi uzmanı var iken yerli ve milli diye hükümetle dalga geçerken siz niye gidip yabancı ekonomistlerle çalışıyorsunuz bu Türkiye'yi ABD ve batıya teslim etmek değil midir?

CHP'nin açıkladığı vizyon kadrosu tam olarak da bunu sergiliyor, işin garibi 6'lı masanın diğer ortakları da buna ses çıkarmıyor kardeşim sizin 80 milyonluk Türkiyenizde ekonomi uzmanı yok da niye yabancıya gidiyorsunuz  bunu Müslüman Türk halkına nasıl açıklayacağız bizim yerli ve milliliğimiz nerede kaldı diyemiyorlar.

3 Aralığı bekleyin muhteşem şeyler olacak, çok güzel şeyler açıklayacağız diye diye vizyonsuz bir vizyon toplantısı yaptılar.

Herkes yapılacak açıklamadan ziyade millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayının açıklanacağını beklerken seçimin kazanılması halinde yapılacak uygulamalar anlatıldı.

Yahu kardeşim daha ortada seçimi kazanacak bir adayın yok ismi belli değil, sen seçimi kazandıktan sonraki yapacaklarını açıklıyorsun, önce adayını açıkla ki ona göre kazanıp kazanmayacağını Türk halkı karar versin öyle değil mi hay mübarekler.

Anlaşılacağı üzere büyük umutlarla vaatlerle beklenen 3 Aralık toplantısı fos çıktı.

İnsanlara Umut hayal satmayın yeter artık bu insanlar gerçeği görmek istiyor hayalle yaşamak istemiyor bunu neden kimse anlamıyor ve neden ona göre halkın istediği taban yoklamasındaki adaylar milletvekili olmuyor, neden istenilen belediye başkan adayları milletvekili adayları seçilmiyor da hırdavatçı dükkanında tezgahtar bile yapılmayacak 3 tane keçiyi versen kaybedecek konuşmayı bilmeyen iki kelimeyi bir araya getiremeyen liyakat sahibi olmayan insanlar seçiliyor ve seçmene başka alternatifler bırakılmıyor iki taraf var birisi hükümette diğeri muhalefette bu ikisinden birini seçeceksin diyor halbuki seçmen ikisini de istemiyor.

SİZİN ANLAYACAĞINIZ

TÜRK MİLLETİ İKTİDARDAN UMUTSUZ OLDUĞU GİBİ MUHALEFETTEN DE UMUTSUZ BU MİLLET HAYATINI UMUTSUZLUKLA MI GEÇİRECEK?